Counter Strike

VIRTUS.PRO JEDZIE NA LANA! NADCHODZĄCE TURNIEJE W CS:GO!

 

Po ostatnim majorze IEM Katowice 2019 wszyscy fani CS:GO byli nabuzowani przeróżnymi emocjami. Z pewnością turniej ten był jednym z najlepszych w historii tej strzelanki, aczkolwiek wspomnienia nie są w stanie zastąpić emocji przeżywanych w czasie rzeczywistym. Ten artykuł ma na celu wskazanie turniejów, które są warte uwagi, a do ich rozpoczęcia zostały dni, tygodnie bądź miesiące.

 

Pierwszym, a zarazem jednym z najciekawszych turniejów są mistrzostwa świata w gry komputerowe czyli World Electronic Sports Gaming 2018. Zawody rozpoczynają się już 11.02.2019 i zmierzą się na nim znane drużyny takie jak MiBR, G2 czy NiP. Polskę reprezentować będzie AGO Esports, które według Damiana ‘Furlana’ Kisłowskiego (kapitan AGO) jest przygotowane bardzo dobrze i może zaskoczyć nas wszystkich. Więcej o turnieju można przeczytać tutaj.

 

Drugimi zawodami, które odbędą się kilka dni po WESG jest turniej BLAST Pro Series organizowany w brazylijskim mieście Sao Paulo. Rozgrywki trwać będą od 22.03.2019 do 23.03.2019, a zmierzą się w nich najpotężniejsze drużyny na świecie: MiBR, Astralis, FaZe Clan, Team Liquid, ENCE eSports oraz NiP. Turniej jest warty uwagi, lecz tak jak w wypadku Chin, problematyczne mogą być godziny w jakich będą rozgrywane spotkania. Warto wspomnieć, iż BLAST przygotowuje nam serię rozgrywek, które odbędą się w różnych miejscach na świecie (Sao Paulo, Miami, Madryt).

 

Następnym prestiżowym wydarzeniem będzie StarSeries i-League Season 7 organizowane w Szanghaju. Zagrają tam organizacje takie jak Astralis, FaZe czy Na’Vi (i wiele innych). Pula nagród na tych zawodach będzie wynosić 500.000$, więc gra jest warta świeczki! Turniej z pewnością będzie interesujący, dlatego warto zapamiętać, iż potrwa on od 30.03.2019 do 07.04.2019.

 

Chwilę później, bo już 12.04.2019 będziemy mogli zobaczyć Virtus.pro w akcji. Zmierzą się oni bowiem w Belgijskim turnieju Charleroi Esports. Obecnie nie znamy wszystkich uczestników, aczkolwiek wiadomym jest, iż zagra tam również Team Vitality. Zawody są warte uwagi zważywszy na to, że będzie to pierwszy LAN nowego składu Virtus.pro, który gra w obecnym składzie dopiero dwa miesiące.

 

Widać, że najbliższe dwa miesiące przyniosą nam wiele emocji, miejmy nadzieję, że jak najwięcej pozytywnych ze strony Virtus.pro. Poza turniejami, które zostały wymienione powyżej odbywać się też będą mniejsze rozgrywki mogące zadowolić sympatyków CS:GO. Z tego miejsca mogę życzyć wszystkim czytelnikom miłego dnia i czasu wolnego podczas najciekawszych turniejów!

Iluzjonista, uczeń, gracz, w wolnym czasie redaktor pasjonujący się sceną Counter Strike Global Offensive.

Komentarze

Scroll to top