League Of Legends

Ultraliga – poznaliśmy pierwszego finalistę!

 

Play-offy Ultraligi wkraczają w decydującą fazę. Na tym etapie, każda mapa jest na wagę złota i żadna drużyna nie zamierza jej po prostu oddać. W tym tygodniu rozgrywane były półfinały: Devils.one vs Rogue Esports Club oraz Piratesports vs Illuminar Gaming. Przed Tobą znajduje się podsumowanie obu tych spotkań:

 

1. Devils.one vs Rogue Esports Club: Spotkanie na które z pewnością czekało wielu fanów i można śmiało powiedzieć, że dostarczyło ono nam emocji, których oczekiwaliśmy. Pierwsza mapa niemal przez cały czas była pod kontrolą diabłów. To oni zdobyli wszystkie smoki na mapie i to oni mieli przewagę w złocie, jednak to nie oni mogli się cieszyć wynikiem 1:0. Ostatni teamfight przechylił szalę na korzyść Rogue i to właśnie oni wyszli zwycięsko z pierwszej mapy. Druga mapa była bardziej zmienna. Każdy teamfight zmieniał sytuację na Summoner`s Rift o 180 stopni. W końcu Devils.one było w stanie zabezpieczyć Barona, a wkrótce później całą mapę. W trzeciej mapie earlygame należał do Rogue, jednak to znowu Diabły były w stanie zniwelować ich przewagę, zdobyć Barona i wygrać decydujący teamfight, który wysunął ich na prowadzenie w mapach 2:1. Czwarta mapa szła po myśli Devils.one… do pewnego momentu. Tym razem to Rogue było w stanie odwrócić przebieg spotkania i wrócić z wyniku 1:4 na 8:5, doprowadzając tym samym do piatej mapy. Ta mapa przez parę minut należała do diabłów, jednak Rogue pokazało, dlaczego są uznawani za jedną z najlepszych drużyn w Polsce i na tej mapie po prostu nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans. Wynik końcowy to 3:2 dla Rogue Esports Club, które zapewniło sobie miejsce w Wielkim Finale Ultraligi.

 

2. Piratesports vs Illuminar Gaming: Przed tym meczem Social Media obu drużyn dawały się sobie we znaki. Jednak nie memy, a dyspozycja na Summoner`s Rift miała zadecydować o tym, kto powalczy z Devils.one o drugi spot w finale. Pierwsza mapa była niezwykle wyrównana. Każdy teamfight zmieniał drastycznie przebieg gry i mimo tego, że Illuminar udało się zabezpieczyć Barona, to Piraci wyszli z tego starcia zwycięsko. Kolejne mapy nie wyglądały już dla nich jednak tak kolorowo. W drugim spotkaniu, Illuminar przez cały czas kontrolowało każdy aspekt rozgrywki i nie mieli większego problemu z tym, aby doprowadzić do remisu. Trzecią mapę Piraci zaczęli bardzo dobrze, ale prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, a lepiej w tym wypadku skończyło Illuminar. Piąta mapa była niezwykle podobna do trzeciej. 3 infernale na koncie Illuminar, do tego Baron i Piraci nie mieli już praktycznie nic do powiedzenia. Mapa została zakończona w mniej niż 25 minut i to właśnie Illuminar (3:1) będzie jeszcze walczyć o miejsce w Wielkim Finale.

 

Przypominam, że przyszłotygodniowe rozgrywki można oglądać na kanałach Twitch.tv, Youtube, czy kanale telewizyjnym Polsat Games. 

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top