Counter Strike

SUPER GAME e-sport w Turku zakończone!

 

W dniach 16-17.03, na Hali Sportowej w Turku, odbyło się kolejne wydarzenie SUPER GAME e-sport. W sumie w turniejach drużynowych i indywidualnych udział wzięło 28 drużyn z całej Polski oraz 500 osób w turniejach indywidualnych. Kibice także nie zawiedli, licznie przybywając do hali. Turniejami rozpoczynającymi imprezę były SUPER GIRLS e-sport, czyli turniej kobiet oraz LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie. Cztery drużyny żeńskie walczyły o miano najlepszej, na głównej scenie przygotowanej przez firmę Ballistix. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z drużyny GMWolves, natomiast na drugim uplasował się Team Saiprah. Finał należał do drużyny Duchy Kuchenne, obrończyń tytułu z poprzedniej edycji.

Zmagania w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie dostarczały nam wiele emocji, niezwykle wyrównane mecze i walka do samego końca towarzyszyły nam przez dwa dni. Ostatnie miejsce na podium zdobył Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu po zaciętej walce w finale, musiał uznać wyższość szkoły AZS UEK SMS Kraków.

Kolejnym turniejem odbywającym się podczas wydarzenia był HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie. Kilkadziesiąt zespołów walczyło w kwalifikacjach interenetowych o miejsce w rozgrywkach, ale tylko osiem najlepszych ekip pojawiło się w Turku. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Bobaski Malutkie a finał został zdominowany przez drużynę Rekord Gaming Black, która bezapelacyjnie wygrała z drużyną Young Talents wynikiem 2:0.

Na miejscu nie mogło zabraknąć strefy free2play oraz oczywiście turniejów dla wszystkich, którzy chcieli wziąć udział zarówno w bardzo popularne tytuły takie jak FIFA 19, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, ale też oldschoolowe Deluxe Ski Jump. Uczestnicy turniejów mogli przetestować najnowocześniejsze, super szybkie, gamingowe komputery marki HIRO, dostarczane przez firmę NTT System, natomiast niezwykle płynną grę w 144 Hz i 240 Hz oraz rewelacyjną jakość monitorów można było zobaczyć dzięki firmie LG. Również podczas wydarzenia dostępny był symulator rajdowy Gran Turismo Sport.

 

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

I miejsce – AZS UEK SMS KRAKÓW
II miejsce – Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu
III miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

I miejsce – Rekord Gaming Black
II miejsce – Young Talents
III miejsce – Bobaski Malutkie

SUPER GIRLS e-sport

I miejsce – Duchy Kuchenne
II miejsce – Team Saiprah
III miejsce – GMWolves

FIFA 19

I miejsce – Patryk Mądrachowski
II miejsce – Tomasz Perliński
III miejsce – Kacper Karpiński

Gran Turismo Sport – TAG Heuer

I miejsce – Kajetan Kubecki – 1:55,693
II miejsce – Cyprian Włodarczyk – 1:56,653
III miejsce – Paweł Chabier – 1:59,959

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy Miastu Turek za pomoc w organizacji kolejnej edycji SUPER GAME e-sport!

Dziękujemy sponsorom i partnerom: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, Patriot, iBOX, OBDACH – pokrycia dachowe, Termy Uniejów, Soft-PC, Teetres Esport Clothing oraz Pukawka.pl. 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top