Gry Inne

Simracingowy duet na prawdziwym torze

 

Kolejny przykład tego jak można połączyć wirtualny świat motorsportu z rzeczywistym. Damian Lempart oraz Adam Karkuszewski, czyli kierowcy ze sporym stażem w simracingu razem wystartują w Mistrzostwach Polski Endurance za kierownicą prawdziwego Mini Cooper S Cup. Tym samym, kierowcy razem tworzą jedyny simracingowy duet na prawdziwych polach startowych w tym sezonie.

motorsport

Damian Lempart: Opcja ścigania się w tym roku wyszła bardzo spontanicznie i wcześniej tego nie planowałem, dlatego bardzo się cieszę, że zaistniała taka możliwość. Dziękuję bardzo Adamowi Karkuszewskiemu za zaufanie oraz stajni OMM DRIVE za świetne przygotowanie konkurencyjnego sprzętu oraz to, że razem z Adamem możemy się skupić jedynie na najważniejszym dla nas zadaniu – jak najszybszej jeździe na torze.”

Spośród duetu simracingowego, Damian już wcześniej zrealizował „przejście” prosto z simracingu na prawdziwy tor wyścigowy, zdobywając m.in. w debiutanckim sezonie 2016 tytuł Wicemistrza Polski, stając się tym samym jednym z trzech kierowców w Polsce (obok Roberta Kubicy i Jakuba Brzezińskiego), którzy mają tytuł krajowy w grach symulacyjnych oraz w rzeczywistym motorsporcie, z racji, że Damian w 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Gran Turismo 5. Adam jest debiutantem z krwi i kości, który staż ma tylko i wyłącznie w simracingu, bez udziału w amatorskich imprezach samochodowych. Jednak dzięki wprawie w wirtualnych wyścigach Endurance oraz odbyciu regularnych treningów na torze przed wyścigami, Karkuszewski prezentuje niemalże takie samo tempo jak zawodnicy z kilkuletnim stażem na torze.

simracing

Kierowcy zaczynają wspólne zmagania od drugiej rundy, dlatego walka o czołowe lokaty na koniec sezonu może być utrudniona. Pierwsza runda zawodów odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, w dniach 28 i 29 sierpnia na Torze Poznań.

Komentarze

Scroll to top