Inne Simracing

Simracing wkracza do ramówki telewizyjnej

 

Platforma CANAL+ poszerza ofertę programową o kolejną pozycję dla fanów esportu. Na antenie nSport+ widzowie obejrzą wirtualne wyścigi Assetto Corsa Simracing w ramach Republic of Simracers. Premiera zmagań w klasie DTM odbędzie się 1 maja o godzinie 18:30, a dwa dni później, o 17:30, rozpocznie się rywalizacja klasy GT3. Zawodom towarzyszyć będzie akcja charytatywna.

Simracing w ciągu ostatnich tygodni przeżywa istny renesans. Zawieszenie realnych wyścigów wywołało rosnący głód rywalizacji wśród amatorów motosportu, który można zaspokoić ich wirtualnym odpowiednikiem. Dlatego też platforma CANAL+ wychodzi naprzeciw fanom dużych prędkości, organizując serię wirtualnych wyścigów w kategoriach: DTM oraz GT3.

W piątkowe wieczory stacja nSport+ pokaże zmagania kierowców DTM, będące odwzorowaniem aut z 2018 roku – Mercedes-AMG C63 DTM, Audi RS5 DTM, BMW M4 DTM. Z kolei w każdą niedzielę ścigać się będą kierowcy klasy GT3, która cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. W tej kategorii dostępnych będzie aż osiem marek samochodów, a dokładniej Audi R8 LMS 2016, Lamborghini Huracan GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R, Porsche 911 GT3 R 2016, BMW Z4 GT3, Ferrari 488 GT3, McLaren 650S GT3.

W zawodach zobaczymy tory znane każdemu amatorowi motorsportu – Spa w Belgii, Silverstone w Wielkiej Brytanii, Nurburgring oraz Hockenheimring w Niemczech, Imola we Włoszech, Hungaroring na Węgrzech oraz Circuit of Catalunya w Hiszpanii. Daje nam to siedem serii, a na każdą z nich złożą się dwa bardzo pasjonujące wyścigi.

Simracing

Tak jak w prawdziwym sporcie, rywalizacja rozpocznie się od kwalifikacji. W walce o pole position, kierowcy w określonym czasie muszą ustanowić swoje najszybsze okrążenia. W każdym wyścigu odbywają się dwa krótsze sprinty – 2 x 25 minut. W drugim sprincie obowiązuje zasada odwróconego top10, która oznacza, że zwycięzca pierwszego sprintu, wystartuje w drugim z dziesiątej pozycji, drugi z dziewiątej itd. Natomiast zawodnicy z pozycji 11 i niżej wystartują według dowiezionego wyniku. Zwycięzcą całego wyścigu zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w dwubiegu. Walka toczyć się będzie o 10.000 złotych.

W wirtualnych wyścigach wezmą udział kierowcy, którzy na co dzień ścigają się zarówno  na symulatorach jak i na na otwartych torach  m.in Gosia Rdest – jedyna polka startująca w W Series czy Anna Gańczarek. Dodatkowo w niektórych seriach pojawią się zawodowi kierowcy, znani rajdowcy oraz inne gwiazdy. Każdy wyścig będzie poprzedzony przedstawieniem toru, jego trudnych miejsc i punktów, które wymagają od kierowców szczególnej uwagi by ukończyć wyścig nie tracąc przewagi nad przeciwnikami. Przejazd wykona tajemniczy kierowca, którego zostanie ujawniony dopiero na końcu całej serii.

Platforma CANAL+ ufunduje dodatkową nagrodę w wysokości 10 tys. złotych, która w całości zostanie przekazana na rzecz poszkodowanego żużlowca – Andrzeja Szymańskiego, byłego zawodnika Unii Leszno i Falubazu Zielona Góra.

Całość rywalizacji transmitowana będzie w piątki o 18:30 (DTM) i w niedziele o 17:30 (GT3). Zawody potrwają do połowy czerwca.

Harmonogram transmisji:

 • 01.05 R1 DTM Silverstone 
 • 03.05 R1 GT3 Silversone 
 • 08.05 R2 DTM Imola
 • 10.05 R2 GT3 Imola
 • 15.05 R3 DTM Monza
 • 17.05 R3 GT3 Monza
 • 22.05 R4 DTM Nurburging 
 • 24.05 R4 GT3 Nurburgring
 • 29.05 R5 DTM Barcelona
 • 31.05 R5 GT3 Barcelona
 • 05.06 R6 DTM Hockenheimring
 • 07.06 R6 GT3 Hockenheimring
 • 12.06 R7 DTM Spa
 • 14.06 R7 GT3 Spa

Seria wyścigów jest realizowana przez agencję gamingową Fantasyexpo przy współpracy z Republic of Simarcasers. Kwalifikacje do wyścigów rozpoczęły się 23 kwietnia. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.republicofsimracers.com.

Simracing

Komentarze

Scroll to top