Counter Strike

Rynek e-sportu – jak się rozwinął i czego możemy się spodziewać? 

 

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem to, że e-sport z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. W obecnych czasach światem rządzi bowiem rozrywka online, a sport elektroniczny idealnie wpisuje się w te trendy. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek tak ogromnego zainteresowania i najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze większego rozwoju na tej płaszczyźnie.  

E-sport w ciągu ostatnich dekad przeszedł drogę od rozgrywek na lokalnym poziomie do wielkich, organizowanych z rozmachem, turniejów międzynarodowych, które śledzą miliony kibiców. Wszystko to sprawia, że stał się świetnie prosperującym biznesem, który dopiero się rozkręca. 

Czym właściwie jest e-sport?

Pod pojęciem e-sportu należy rozumieć oczywiście nic innego jak sport elektroniczny, czyli forma rywalizacji, która odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Gracze, zwani gamerami, mierzą się ze sobą m.in. w grach komputerowych czy konsolowych. To właśnie elementy współzawodnictwa są cechą charakterystyczną, która odróżnia e-sport od zwykłego, towarzyskiego grania. W przypadku wielu turniejów mamy do czynienia z ogromnymi emocjami, które odczuwają nie tylko sami zawodnicy, ale też śledzący ich poczynania fani. Gra toczy się najczęściej nie tylko o to, aby zanotować zwycięstwo i poprawić pozycję w rankingach, ale przede wszystkim zgarnąć pokaźne nagrody, w tym finansowe.  

Największe zalety sportu elektronicznego

Niektórzy stoją na stanowisku, że granie w gry nie ma wielu zalet i jest stratą czasu. Jeśli chodzi jednak o e-sport można doszukać się mnóstwa atutów, które z pewnością mogą przekonać sceptyków. Przede wszystkim, do rywalizacji może przystąpić każdy, a jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu z dostępem do szybkiego łącza internetowego. Chcąc wzbić się na wyższy poziom trzeba jednak solidnie trenować, ale przy okazji rozwija się wiele umiejętności, w tym koncentrację, systematyczność, sumienność, a w przypadku gier drużynowych – komunikacyjne. E-sport uczy też ciężkiej pracy i tego, że trzeba walczyć o realizację swoich celów oraz marzeń. 

E-sport w Polsce i na świecie 

W tej chwili świat e-sportu mocno się profesjonalizuje, choć oczywiście nadal wielu graczy rywalizuje ze sobą na kanwie towarzyskiej, gdzie liczy się po prostu dobra zabawa. Wśród najpopularniejszych gier trzeba wyróżnić Counter-Strike, League of Legends, Global Offensive, Fortnite itd. Z całą pewnością sport elektroniczny w najbliższym czasie jeszcze bardziej zyska na znaczeniu i jakości, a organizowane turnieje będą skupiać rosnącą liczbę sympatyków – zarówno na arenach, jak i przed odbiornikami. Już dziś nagrody pieniężne na z największych zawodów sięgają milionów dolarów, a z czasem będą one jeszcze wyższe, ponieważ eSporty znajdują podatny grunt na froncie reklamowym. W kontekście eSportu można na przykład odwiedzić listę CSGORadar z serwisami hazardowymi CSGO i sprawdzić ich aktualną ofertę, więcej znajdziesz tutaj.

Komentarze

Scroll to top