Recenzje

Recenzja biurka Genesis Holm 300 RGB

 

Biurko jest jednym z ważniejszych elementów w stanowisku komputerowym. Jego odpowiedni wybór pozwala na przyjemną pracę i umila długi czas spędzony przy wymagających tytułach.

Genesis Holm 300 RGB to biurko, które przeznaczone jest dla graczy. Blat ma 120cm długości i 60cm szerokości, ale nie jest zwykłym blatem – posiada wiele funkcji, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie i ułatwią wiele rzeczy! Biurko gamingowe posiada specjalny uchwyt na słuchawki, uchwyt na kubek, uchwyt na dwa gamepady, półkę na monitor, dokumenty i organizer kabli. Znalazło się tam miejsce również na ładowarkę bezprzewodową do smartfona, HUB USB 3.0 oraz na pasek LED RGB z tyłu biurka. Czy warto zakupić Genesis Holm 300 RGB? Jak się sprawuje?

Opakowanie i dostawa

Biurko przychodzi w sporym kartonowym pudle, które również jest odpowiednio zabezpieczone. Samo biurko waży sporo, bo aż ~20kg, samemu ciężko jest złapać całe pudło i je przenieść, ale kurier na pewno sobie poradzi (chyba że mieszkacie w bloku bez windy)! Elementy biurka są z metalu, a sam blat jest z płyty MDF z karbonową okleiną. Z przodu znalazł się render biurka oraz informacje o ciekawych funkcjach, które posiada (o nich więcej trochę później), z tyłu oprócz wypisanych funkcji znajduje się ważna informacja – produkt posiada 24 miesiące gwarancji.

Montaż? Bardzo prosty!

Otwarcie opakowania i wyjęcie z niego całej zawartości nie jest takie proste! Ważne, aby niczego nie zgubić, gdyż każda część jest potrzebna. W opakowaniu znajdziemy aż 21 elementów, które są niezbędne do prawidłowego montażu. Najważniejszy jest oczywiście blat oraz nogi – te montujemy i łączymy ze sobą na samym początku. Montaż jest bardzo prosty. Producent zadbał o komfort użytkownika i każdą część umieścił w osobnym foliowym opakowaniu oznaczonym odpowiednią literą. W połączeniu z instrukcją montaż staje się dziecinnie prosty. Instrukcja dołączona jest do zestawu w wersji papierowej, dostępna jest również na stronie producenta.

Do złożenia biurka nie są potrzebne dwie osoby. Całość można złożyć samemu, jednak trzeba się przy tym trochę pogimnastykować. Ważne, aby nie nie pomylić śrub montujących blat oraz nie dokręcać ich „na siłę”, aby nie uszkodzić blatu. Całość montażu nawet dla osoby, która po raz pierwszy w życiu składa mebel nie powinna przekroczyć godziny. U mnie udało się zmieścić w czasie 35 minut.

Jeśli nie chcemy to nie ma konieczności montowania uchwytów na kubek oraz na słuchawki. Biurko zostało zrobione tak, że te elementy nie są konieczne do jego użytkowania. Osobiście nie do końca ufam uchwytowi na kubek (na puszkę coli jest idealny) i rozważam jego demontaż w przyszłości (wystarczy odkręcić dwie śrubki). Również niezbyt trafne jest umieszczenie półki na dokumenty, gdyż można o niego zahaczać nogami. Ten jednak również jest łatwy w demontażu i nie zmniejsza stabilności konstrukcji.

Gamingowe biurko komputerowe

Biurko prezentuje się solidnie. Blat został z wykonany płyty MDF pokrytej ochronną karbonową okleiną. Nogi stabilnie utrzymują blat i całość się nie trzęsie, co często ma miejsce w tańszych egzemplarzach. Osobiście nie do końca spodobało mi się rozwiązanie umieszczenia monitora komputera na specjalnej półce. Od lat trzymałem monitor na biurku i nie mogłem przyzwyczaić się do takiego rozwiązania. Ma ono swoje plusy, gdyż zwiększa ona powierzchnie na biurku (pod półką możemy coś położyć). Podobnym rozwiązaniem, z którego korzystam na co dzień jest uchwyt na monitor, w którym można samemu ustawić wysokość.

Funkcje, które posiada biurko

Biurko posiada trzy ciekawe i przydatne akcesoria – Hub USB, ładowarkę bezprzewodową oraz ledy RGB.

  • Hub posiada 3 porty USB w wersji 3.0 z maksymalnym trasnferem 5 Gbps. Jest szczególnie przydatny, gdy chcemy na chwilę podłączyć do komputera pendrive, nie trzeba wtedy szukać wolnego portu z tyłu komputera.
  • Ładowarka bezprzewodowa jest ciekawym gadżetem. Znajduje się ona obok uchwytu na gamepady. Każdy telefon, który posiada funkcję bezprzewodowego ładowania będzie z nią kompatybilny. Ładowarkę należy najpierw podłączyć portem USB do komputera lub kostki ładowarki. Jej moc to 10W, czyli nie najgorszej. Dla porównania ładowarka Apple Magsafe ma 15W. Przetestowałem ładowarkę ze swoim telefonem i ładuje się rzeczywiście trochę wolnej niż standardowa bezprzewodowa ładowarka. To rozwiązanie ma swoje plusy – wolniejsze ładowanie jest zdrowsze dla baterii telefonu, a przy biurku jesteśmy zazwyczaj trochę dłużej, więc telefon spokojnie zdąży się naładować do pełna.
  • Pasek LED RGB, jest gadżetem, który jest charakterystyczny dla produktów przeznaczonych dla graczy. Do zestawu jest dołączony pilot, który umożliwia zmianę kolorów, wyłączenie oraz włączenie światła i regulację jego jasności. LEDy należy podłączyć portem USB do komputera.

Biurko w moim przypadku idealnie sprawdziło się jako stanowisko do pracowania na laptopie – ekran laptopa na półce jest na podobnej wysokości co ekran monitora bez półki. Na biurku jest sporo miejsca na umieszczenie zewnętrznej klawiatury, podkładki oraz myszki. HUB USB jest bardzo pomocny, zwłaszcza, że laptopy posiadają dużo mniej portów niż komputery stacjonarne. W przypadku gdybym chciał ulepszyć stanowisko mógłbym zakupić dodatkowy monitor i użytkować go wraz z laptopem, który znalazłby się pod półką. Biurko w moim przypadku bardzo ułatwiło i zwiększyło przyjemność z pracy na laptopie.

Biurko Genesis Holm 300 RGB można zakupić aktualnie w cenie 899zł na stronie producenta Genesis.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top