Counter Strike

Poznaliśmy kolejnych uczestników finałów Łomża Zero Esport Tour!

 

 

Klanik na Lanik vs Vexon Team

Drugi dzień Łomża Zero Esport Tour w Warszawie rozpoczęliśmy od starcia w drabince przegranych, którego zwycięzca powalczy z drużyną Cimcirimcim o finał. Obydwie drużyny były bardzo zdeterminowane aby wygrać to spotkania. Pierwszą mapą był de_train. Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy Klanik na Lanik (terroryści), którzy bez większych problemów wygrali pistoletówkę, jak i kolejne 5 rund. Vexon Team próbował się podnieść i udało im się wygrać trzy rundy, ale gracze ekipy atakującej otrząsneli się i wygrali pierwszą połowę wynikiem 11:4. Druga pistoletówka również bez problemów wpadła na konto Klaniku na Lanik, którzy stracili tylko jednego gracza. Antyterroryści prowadzili już nawet 14:4, ale Vexon Team zdołał wygrać kolejne 4 rundy, ale zawodnicy ekipy broniącej nie dali sobie wyrwać zwycięstwa na tej mapie. Ostatecznie Klanik na Lanik wygrał pierwszą mapę wynikiem 16:8, a najbardziej do tego przyczynił się Guczek, który w ostatnich rundach oddawał niesamowite strzały.

Drugą mapą tego spotkania było de_vertigo, którą na tym turnieju widzieliśmy po raz pierwszy. Tym razemlepiej zaczął Vexon Team, grający po stronie atakującej, który bez większych problemów wygrał dwie pierwsze rundy. Jednak ekipa broniąca nie dała odskoczyć przeciwnikom i wygrała 3 rundę. W czwartej rundzie antyterroryści zdecydowali się na rush rampy, ale na ich nieszczęście Vaderro zapisał na swoje konto 4 fragi i dał drużyni kolejną zwycięską rundę. Ale Klanik na Lanik w końcu obudził się i wygrał aż 6 kolejnych rund doprowadzając do wyniki 6:4. Kolejna runda wpadła na konto terrorystów, ale ekipa broniąca zdecydowała się na rundę force co dało jej zwycięstwo w dwóch następnych rundach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:5 dla drużyny Klanik na Lanik. Druga pistoletówka została wygrana przez zawodników Vexon Teamu, a następna również wpadła na ich konto. Kolejne rundy były bardzo wyrównane, ale to Kalnik na Lanik wyrobił sobie aż 6-punktową przewagę, którą Vexon Team zdołał zniwelować, a nawet udało im się wyjść na prowadzenie 15:14, ale ekipa atakująca nie poddała się i doprowadziła do dogrywki. Pierwsza połowa dogrywki była o wiele lepsza dla Klaniku na Lanik, który prowadził 17:16, a w drugiej połowie zdołał wygrać jeszcze dwie rundy i ostatecznie wygrali całą mapę 19:17 oraz całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0!

 

Cimcirimcim vs Klanik na Lanik

Było to drugie spotkanie półfinałowe podczas tego eventu. Na zwycięzców w finale czekała już ekipa Paskud! Pierwszą mapą był ponownie de_train. Klanik na Lanik rozpoczął spotkanie po stronie antyterrorystów i prowadził bez większych problemów 4:0. Gracze Cimcirimcim wygrali kolejne trzy rundy, ale kolejne były już bardzo wyrównane. Pierwszą połowę wygrała ekipa Klanik na Lanik wynikiem 8:7. Druga pistoletówka oraz kolejne trzy rundy wpałdy bez problemu na konto ekipy Cimcirimcim. Ekipa broniąca prowadziła już nawet 13:8, ale gracze terrorystów powrócili do tego spotkania. Niestety to nie wystarczyło i pierwszą mapę zwyciężyła drużyna Cimcirimcim wynikiem 16:14.

Drugą mapą było de_mirage. W rundzie pistoletowej zobaczyliśmy rush bombsidu B po stronie graczy Cimcirimcim, ale ta taktyka niestety zawiodła, bo antyterroryścci zdołali wygrać tę partię jak i 9 kolejnych rund. Terroryści zdołali w pierwszej połowie zdobyć tylko 3 rundy. Druga pistoletówka została wygrana przez graczy drużyny Klanik na Lanik, którzy prowadzili zdołali wygrać kolejną rundę i prowadzili już 14:3. Ekipa broniąca zdołała wygrać kolejne 3 rundy, ale Terroryści nie dali sobie wyrać tej mapy i zwyciężyli 16:6.

Mapą decydującą był de_nuke. Gracze Klaniku na Lanik rozpoczęli tą mapę po stronie broniącej i pewnie wygrali 7 rund. Terroryści szybko jednak zdołali odrobić 2 punkty straty, ale jeszcze szybciej gracze antyterrorystów zdobyli kolejne pięć rund i wygrali pierwszą połowę wynikiem 13:2. Druga pistoletówka zostałą wygrana przez graczy Cimcirimcim bez nawet jednej straty. Kolejna runda również wpadła na ich konto, ale wtedy gracze Klaniku na Lanik ostrząsneli się i wygrali ostatnią mapę wynikiem 16:4!

blank

 

Paskudy vs Klanik na Lanik

Pierrwszą mapą było de_inferno. Jest to mapa faworyzująca ekipę broniąca, którą była drużyna Paskudy. Bez najmniejszego problemu wygrali dwie pierwsze rundy. Jednak terroryści nie dali się zdominować i po kilku chwilach na tablicy wyników widniał remis 3:3. Ekipa atakująca dała radę wygrać jeszcze 2 rundy i wtedy rozpoczął się koncert drużyny antyterrorystów, którzy wygrali pierwszą połowę wynikiem 9:6. Drużyna Paskud ponownie wygrała rundę pistoletową i pewnie szła po swoje zwycięstwo, oddając swoim przeciwnikom do końca gry tylko 4 rundy.

Drugą mapą był de_nuke, który również jest łatwiejszy dla ekipy broniącej. Ale ta minimalna przewaga na nic się zdała drużynie Klanik na Lanik w początkowym etapie gry, gdyż przegrali aż 4 rundy z rzędu. Wtedy zawodnicy ekipy broniącej obudzili się i pomimo świetnej postawy Setona wygrali kolejne 4 rundy. Następne partie były również bardzo wyrównane i raz jedna, raz druga drużyna zdobywała przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla drużyny Paskudy. Po zamianie stron, zawodnicy Klaniku na Lanik postanowili zrushować rampę, ale antyterroryści byli na to przygotowani i pewnie wygrali tę rundę oraz 2 kolejne. Tym razem gracze atakujący wzięli się do roboty i wyrównali stan spotkania, ale Paskudy zdołały odskoczyć rywalom i wygrali mapę wynikiem 16:12 oraz całe spotkanie 2:0. Tym samym zobaczymy ich na turnieju finałowym podczas Poznań Gaming Arena w dniach 18-20 października! Stawką będzie kontrakt menadżerski!

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top