Counter Strike

FACEIT ESEA a może zwykły Matchmaking? Gdzie najlepiej grać?

 

Może zacznijmy od tego czym się róźnią wymienione platformy. 

FACEIT – platforma na której możemy grać normalne mecze, rozgrywać turnieje, eliminacje do większych turniejów, można grać drabinki w których są ciekawe nagrody. Gdy zakupimy opcję Premium uzyskamy możliwość grania w ligach tj. w drabinkach, w których za pierwsze 10 miejsc zdobywamy punkty do wykorzystania na stronie faceit'a. Co miesiąc odbywają się kwalifikacje do FPL (Faceit Pro League), w którym nagrody są naprawdę wysokiej wartości, zyskujemy wtedy możliwość grania z profesjonalnymi zawodnikami. Również od niedawna dzięki PAGO powstał PPL (Polish Pro League), co jest odpowiednikiem FPL'a dla polskich graczy. Za wygrane/przegrane mecze zyskujemy, bądź tracimy punkty ELO, które świadczą o naszym poziomie i dobieraniu nam przeciwników. Serwery z 128 tickrate.

ESEA – na tej platformie z kolei nie mamy możliwości gry za darmo. Trzeba wykupić opcję Premium. Moim zdaniem w porównaniu do faceit'a, ESEA posiada lepszego anty-cheata. Więc nie ma co się bać, że w meczu trafimy na cheatera. System rankingowy tutaj też opiera się na systemie ELO. Mecze rozgrywane na serwerach z tickrate'm 128.

Matchmaking – a tutaj wszystkim nam znane "ememy", wszyscy je znają i każdy je grał. Do grania ich potrzebny nam jest jedynie CS:GO. Wszystko spoko tylko to, że na serwerach meczowych mamy tickrate 64.

 

Jeśli nie chcecie się denerwować przez ilość cheaterów podczas meczu, to odradzam granie Matchmakingów, również nie polecam jeśli chodzi o samą grę. Gra się gorzej przez odświeżanie serwera. Moim zdaniem lepiej zapłacić za Premium na ESEA lub Faceit i mieć spokój. Odrzucając "meczmejkingi" poleciłbym FACEIT zamiast ESEA. Chodzi tu głównie o ilość graczy co wiąże się z szybkością znajdowania meczu. Gdy na ESEA sięgają ilości do 2 tysięcy to na faceicie jest ich około 30 tysięcy. 

Komentarze

Scroll to top