League Of Legends

Polacy w Hiszpanii czyli nadchodzący split Superliga Orange!

 

O tym, że Hiszpania z sezonu na sezon staje się coraz ciekawszym regionem dla chętnych do emigracji graczy wiadomo nie od dziś. Za niecałe 2 tygodnie rusza kolejny sezon rozgrywek Superliga Orange. Coraz częściej jednak okazuje się, że to nie Hiszpanie znajdują miejsca w podstawowych składach tamtejszych drużyn, a właśnie gracze z innych krajów są aktywnymi zawodnikami. Na szczęście jednak dla nas w tym sezonie LVP wystąpi aż 7 Polaków w 8 drużynach. 

                                                                  Giants Gaming 

Pomimo powrotu do LCS Giants Gaming postanowiło kontynuować swój udział również w krajowych rozgrywkach. Do tej drużyny dołączyło aż dwóch polaków: Gaweł "Kasztelan" Paprzycki oraz Patryk "Mystiques" Piórkowski. Pierwszy z nich jest dość młody, a swoją przygode z esportem zaczął w EURONICS Gaming poprzez wygranie try-out'ów do tej drużyny. Wówczas sam zawodnik przyznał, że miał w planach pójść na studia, lecz taka kolej rzeczy spowodowała, że poświęcił się profesjonalnemu graniu. Warto nadmienić, że w poprzednim splicie zajął drugie miejsce podczas mistrzostw Niemiec. Drugi z Polaków natomiast grał w takich drużynach jak: Illuminar Honor Gaming, Pompa Team, Milenium czy Moviestar Raiders, zatem nie można powiedzieć, że jest niedoświadczonym graczem i na pewno będzie ostoją tej drużyny. 

                                                                  Mad Lions 

Już od kilku splitów w hiszpanii gra Oskar "selfmademan" Boderek znany również jako Niebieski. Wielu ekspertów twierdzi, że jego umiejętności są na poziomie ligi LCS i to właśnie tam powinien szukać drużyny. Ten zdecydował się jednak na kolejny split na Półwyspie Iberyjskim, gdzie w poprzednim roku zdobył wicemistrzostwo przegrywając w finale z Giants. 

                                                                  Moviestar Raiders 

Właściciele Moviestar Raiders doszli do wniosku, że chcą skompletować 10 man roster, czyli zwerbować 10 graczy (po dwóch na każdą role) tak, aby mieć dwa pełne komplety graczy. Jak można się również domyślać w takim przypadku między każdą parą graczy będzie rywalizacja o miejsce w składzie na każdy mecz. Zadowolony poprzednim okresem Jakub "Cinkrof" Rokicki przedłużył swój kontrakt, a to oznacza, że będzie mierzył się w walce o pozycje z węgierskim junglerem  
Subicz'em "bluerzor" Dániel'em. Dodatkowo szansę dostał Damian "defles" Filipow i ten będzie musiał walczyć o swoje z bardzo dobrym, szwedzkim strzelcem Jesper'em Klarin'em "Jesklaa" Strömberg'iem. 

                                                                  G2 Vodafone 

Ciężko wypowiedzieć się na temat nowego składu tej drużyny, bowiem jest tutaj wiele nowych, nieznanych nazwisk w Europie. Z pewnością jedną z takich osób jest Tobiasz "Agresivoo" Ciba dla którego jest to pierwsza zagraniczna drużyna. Warto jednak nadmienić, że Tobiasz w rankingu Challenger'ów na EU Zachód. Duet ten uzupełni Michał "Roison" Dubiel, który grał już w Hiszpanii, i ma na pewno dużo doświadczenia oraz motywacji do zwycięstwa. 

Komentarze

Scroll to top