Eventy

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Oławie!

 

W dniach 13-14 grudnia 2019 roku w Oławie zagościła piąta runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport. Oławskie Centrum Kultury Fizycznej stało się areną zmagań dla drużyn szkolnych, które brały udział w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie oraz dla reprezentacji miast, które toczyły batalię o zwycięstwo w HIRO Quersus Pucharze Miast w E-sporcie.

 

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godzinie 8:30 od rozgrywek ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie. W turnieju brały udział szkoły z całej Polski — Konina, Nysy, Wołowa, Ostrzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Tych, Gdańska czy Wrocławia. Pierwszy półfinał padł łupem Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, które pokonało Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie wynikiem 2:0. Drugi półfinał rozegrały między sobą dwie szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie oraz Technikum TEB Edukacja Tychy. Tutaj zwycięstwo 2:1 odniosła pierwsza formacja.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, potrzebne były aż trzy mapy, by poznać zwycięzcę. Wygranym okazał się Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie! Równocześnie rozgrywany był mecz o trzecie miejsce — Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie pokonał Technikum TEB Edukacja Tychy i stanął na najniższym stopniu podium. Zaraz po zakończeniu rozgrywek, organizatorzy wręczyli nagrody, puchary oraz medale.

 

 

W sobotę rozpoczęły się rozgrywki HIRO Quersus Pucharu Miast w E-sporcie. 8 drużyn stanęło do walki o zwycięstwo. Ćwierćfinały rozpoczęły się punktualnie o godzinie 8:30. Zwycięzcy mieli zagwarantowane lokaty w spotkaniach, które mogły zadecydować o miejscach na podium i ostatecznych wynikach turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyła się drużyna Ostrzeszowa, która podjęła Siemianowice Śląskie. Wynik tej rywalizacji nie pozostawił złudzeń — Ostrzeszów zdeklasował przeciwnika i pewnie wkroczył do finału. Drugi mecz rozgrywały Trzebinia oraz Szczecin. Tutaj podobnie, Szczecin pewnie dołączył do Ostrzeszowa, aby zmierzyć się z nimi o pierwsze miejsce. Szczecin odniósł zwycięstwo w finałowym starciu. Trzecie miejsce wywalczone zostało przez Siemianowice Śląskie, które poradziło sobie z drużyną Trzebinia po bardzo zaciętej walce. Kilka chwil później, puchary powędrowały w górę w geście triumfu każdej z drużyn. Zawodnicy otrzymali także medale oraz nagrody.

 

Podczas wydarzenia miejsce miał również turniej indywidualny w Pro Evolution Soccer 2020. Co więcej, podczas imprezy, uczestnicy mieli do swojej dyspozycji symulator wyścigowy Gran Turismo Sport, sygnowany marką TAG Heuer. Od piątku do soboty, odwiedzający mieli okazję brać udział w turnieju, na najszybszy czas okrążenia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a walka toczyła się do ostatniej minuty.

 

 

 

Dostępna również była strefa free2play przygotowana przez markę Ballistix, która zaserwowała odwiedzającym możliwość zagrania w Control, Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider oraz Wolfenstein: Youngblood.

 

Dziękujemy Miastu Oława oraz Gminie Oława za pomoc w organizacji, oraz wsparcie SUPER GAME e-sport!

 

Dziękujemy sponsorom i partnerom: Oławskie Centrum Kultury Fizycznej, HIRO, Quersus, AMD, NTT System, sklep.ntt.pl, LG, Patriot, Viper Gaming, Genesis oraz polDRUK.pl.

 

fot. NW StudYo Michał Jaworski dla SUPER GAME e-sport

Komentarze

Scroll to top