League Of Legends

Podsumowanie LEC- czyli kto ma największe szanse w playoffach

 

Regularna faza League of Legends European Championships już za nami, w związku z czym postanowiłem podsumować dotychczasową grę każdej drużyny oraz podać moje predykcje na fazę play-off. Zapraszam.

1. Rogue (2W-16L) – 10 miejsce

Bez wątpienia najgorsza drużyna podczas tych rozgrywek. Nie pokazali praktycznie żadnych pozytywów, a dwie wygrane wynikały bardziej z błędów popełnionych przez przeciwników, niż z umiejętności graczy Rogue.

2.Excel Esports (5W-13L) – 9 miejsce

Forma tego zespołu nie zachwycała przez cały czas, jednak należy zwrócić im honor za udane mecze z Team Vitality i Schalke 04. Zaprezentowali się znacznie lepiej niż Rogue, jednak LEC to nie pierwsza, lepsza liga  i żeby dostać się do play-offów trzeba pokazać więcej niż zrobiło to Excel.

3. Misfits Gaming (8W-10L) – 8 miejsce

Jedna z większych niespodzianek. Przed sezonem myślę, że znaczna liczba osób widziałaby tą drużynę w fazie play-off. Słaba predyspozycja w przedostatnim tygodniu zrzuciła ich z 5. miejsca w tabeli i w ostatnim tygodniu walczyli już praktycznie tylko o honor. W ostatnim spotkaniu udało im się pokonać G2, jednak to nie wystarczyło na poprawę swojej pozycji w końcowej tabeli i ostatecznie skończyli fazę zasadniczą na 8. pozycji.

4. Schalke 04 (9W- 10L) – 7 miejsce

Dobry sezon w ich wykonaniu. W ostatnim meczu ulegli SK Gaming i musieli przyjąć 7 miejsce w tabeli. Za wiele nie mam o nich do powiedzenia, zobaczymy jak zaprezentują się w przyszłości.

5. SK Gaming (10W- 9L) – 6 miejsce

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się polski jungler- Selfmade. Myślę, że SK zasłużyło na grę w play-offach, pozostaje nam czekać, czy pokażą tam poziom adekwatny do ich gry w league play`u.

6. Team Vitality (10W – 8L) – 5 miejsce

Zbliżamy się powoli do top 3, jednak tuż za ścisłą czołówką znajduje się drużyna, która przez cały ten sezon prezentowała nam LoL`a na wysokim poziomie. We wszystkich meczach potrafili nawiązać walkę i w żadnym spotkaniu nie ponieśli jakoś wyjątkowo dotkliwej porażki.

7. Fnatic (11W -7L) – 3 miejsce

Początek league play`a, delikatnie mówiąc, nie zachwyciło. Bilans 0-6 i już wiele fanów spisywało Fnatic na straty. Mimo wszystko, pokazali, dlaczego są uważani za jedną z najlepszych drużyn na europejskiej scenie. Nawet bez Caps`a udało im się zakwalifikować do play-off`ów, a ich drugie spotkanie z G2, przez wielu uważane jest za najlepsze w tym roku.

8. Splyce (11W -7L) – 3 miejsce

Niespodzianka sezonu. Myślę, że mało kto przed początkiem LEC spodziewał się, że ta drużyna zajmie tak wysoką pozycję. Pokazali oni kawał dobrej gry i zasłużenie zajęli 3. miejsce

9. Origen (12W -6L) – 2 miejsce

Tu zbyt wiele nie mam do powiedzenia. Ich gra nie pozostawia złudzeń i mogą być jednym z głównych pretendentów do finału. Czy wygrają? Czas pokaże.

10. G2 (13W -5L) – 1 miejsce

Definitywnie najlepsza drużyna league play`a. Przez długi czas nikt nawet nie był w stanie się z nimi mierzyć, a pierwszy mecz z Fnatic przyniósł nam najszybsze spotkanie w LEC. Jednym słowem, inne drużyny mają się kogo obawiać. Jeśli G2 zaprezentuje się nam z takiej strony jak do tej pory, mogą spokojnie wygrać całe League of Legends European Championships.

 

Play-offy zaczynają się 13 kwietnia, więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Riot Games.

 

 

 

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top