Counter Strike

Pierwszy polski zespół startujący w eSport MotoGP!

 

Mateusz „Gucio1846” Kapusta oraz Krystian „Krycho23” Milanowski stworzą pierwszy polski zespół startujący w eSport MotoGP Championship! Nasi rodacy wspólnie powalczą o najlepsze miejsca w tegorocznych mistrzostwach.

Przygotowania do tegorocznych zawodów eSport MotoGP Championship nabierają coraz większego rozpędu. Pierwsza runda eliminacyjna rozpocznie się już 5 marca. Przybywa zainteresowanych wzięciem udziału w mistrzostwach, wśród nich jest również wielu graczy z Polski. Nasz najszybszy gracz Mateusz Kapusta postanowił iść o krok dalej i wraz z Krystianem “Krycho23” Milanowskim założył zespół „Saisoku Team” (z japońskiego saisoku oznacza najszybszy). Jego celem jest wspólna praca nad poprawą wyników polskich graczy na wirtualnej wyścigowej arenie międzynarodowej.

Saisoku Team

Mateusz „Gucio1846” Kapusta: „Cieszę się, że Krystian Milanowski dołączył do zespołu. W kategorii PlayStation 4, zaraz po mnie był zdecydowanie najszybszym z polskich graczy, a w tym roku rozwinął się jeszcze bardziej. Ma on ogromny potencjał żeby włączyć się do walki o wyjście z eliminacji. Myślę, że wspólnymi siłami uda nam się poprawić nasze wyniki. Będziemy się wzajemnie nakręcać, wspólnie pracować nad dopracowaniem ustawień motocykli i wymieniać wieloma innymi cennymi wskazówkami. Mam nadzieję, że za nami pójdzie więcej polskich graczy w kolejnych latach i będziemy na równym poziomie z najlepszymi Włochami i Hiszpanami. Nie jest powiedziane, że to będzie zespół dwuosobowy. Jeżeli pojawi się kolejna szybka osoba, która będzie w stanie coś wnieść do zespołu, będę na to otwarty.”

Krystian „Krycho23” Milanowski: „Cieszę się z dołączenia do zespołu, ponieważ moja gra w MotoGP jest ograniczona brakiem dużej ilości czasu, więc z pomocą zawsze będzie nieco łatwiej. Nigdy nie sądziłem, że z tego może być coś więcej, ale okazuje się że pomimo utrudnień, podobnie jak Mateuszowi, udaje mi się wykręcać przyzwoite czasy okrążeń, przynajmniej jak na nasz polski poziom. Cel jest zawsze jeden – starać się być coraz szybszym, poprawiać się z okrążenia na okrążenie i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się go szybko osiągnąć”

Zespół będzie teraz wspólnie pracował nad lepszymi wynikami. Mateusz i Krystian będą regularnie dzielili się danymi, które mogą pomóc w poprawie rezultatów. Wspólne treningi na torze pozwolą dokładniej dopracować każdy aspekt jazdy począwszy od właściwej linii przejazdu, przez wypracowanie odpowiednich ustawień wirtualnych motocykli pod dany tor, na wzajemnej motywacji kończąc. To pierwsza taka inicjatywa wśród polskich graczy eMotoGP. Miejmy nadzieję, że będzie ona owocna!

Komentarze

Scroll to top