Pierwsze mecze azjatyckiego minora już za nami!

Przyszedł czas na kolejnego minora przed Iem Katowice. Do walki o miejsca na Katowickim majorze staneły drużyny z Azji!

Walkę na azjatyckim minorze rozpoczeli zawodnicy Renegades, którzy zmierzyli się z Izraelskim Aequus. Gratisfaction i spółka spotkanie to rozpoczeli w świetnym stylu, ponieważ Australijczycy do przerwy prowadzili 12:3. Po zmianie stron Renegades dokończyło dzieło zniszczenia i wygrało swój pierwszy mecz na Minorze wynikiem 16:7.

Jednocześnie rozgrywany był drugi mecz grupy A, w którym Grayhound mierzyło się z CyberZen. W pierwszej części Overpassa lepsi okazali się zawodnicy z Australi, którzy po stronie terrorystów prowadzili 9:6. Po zmianie stron, Chińczycy nie byli w stanie przełamać defensywy Grayhound i ostatecznie przegrali 10:16.

W pierwszych meczach grupy B nie obyło się bez niespodzianki. GOSU pokonało ViCi po interesującym spotkaniu na inferno. Do przerwy Koreańczycy prowadzili 12:3, a po zmianie stron ViCi próbowało wrócić. Ostatecznie comeback się nie udał i to zawodnicy GOSU świętowali zwycięstwo 16:12.

blank Zdjęcie: Hltv.org

W drugim otwierającym meczu grupy B Mvp PK podejmowało Beyond. Koreańczycy od samego początku spotkania byli lepsi i ostatecznie wygrali z Tajską drużyną 16:8.

blank

W meczu wygranych grupy A Renegades podejmowało Grayhound. Spotkanie to było niesamowicie wyrównane. Na Cache do przerwy Azr i spółka prowadzili 8:7. Po zmianie stron zawodnicy Renegades również zdobyli 8 rund, a zawodnicy Grayhound zdobyli ich 7, a mapa zakończyła się wynikiem 16:14.

Na wybranym przez Dickstacyego i spółkę Mirage mieliśmy podobną sytuacje jak na Cache. Do przerwy zawodnicy Grayhound prowadzili 8:7, a po zmianie stron lepsi okazali się zawodnicy Renegades, którzy wygrali ją wynikiem… 8:7. W dogrywce lepsi okazali się po raz kolejny zawodnicy Renegades, którzy wygrali 19:17 i awansowali do Play-off.

blank

W drugim meczu wygranych Mvp PK po dwumapowym pojedynku okazało się lepsze od GOSU. Na Mirage Xeta i spółka zwyciężyli 16:14, a na Nuke rozbili swoich rywali 16:5.

blank

Jutro od godziny 10:00 rozgrywane będą mecze przegranych i spotkania decydujące w obu grupach. Transmisja jak zwykle na kanale ESL na twitchu.