Counter Strike

NZXT N7 B550 – dobre fundamenty dla nowoczesnego PC

 

NZXT N7 B550 to płyta główna dla procesorów AMD. Na sześciowarstwowym PCB producent wkomponował m.in najnowsze moduły łączności (WiFi 6E i Bluetooth 5.2), sekcję zasilania 12+2 DrMOS i dwa sloty na szybkie dyski M.2. Całość chroni metalowa osłona dostępna w wersji czarnej lub białej.

NZXT N7 B550 to pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD. Obsługiwane są jednostki z serii 3000, 4000 i 5000. Konstrukcja oparta na chipsecie B550 i wyposażona w czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12+2 ma pozwalać na wykorzystanie pełnego potencjału CPU oraz overclocking. W przypadku pamięci obsługiwane są profile XMP i taktowania do 4733 MHz włącznie.

NZXT N7 B550

Wraz z płytą główną NZXT N7 B550 użytkownicy dostają dostęp do najnowszych rozwiązań. Producent chwali się obsługą PCI-Express w standardzie 4.0 oraz modułami łączności bezprzewodowej – WiFi 6E i Bluetooth V5.2. Na pokładzie znalazły się także dwa złącza M.2 przeznaczone dla pamięci masowych oraz 8-kanałowy kodek audio HD. Budowę PC ma ułatwiać przemyślane, zdaniem projektantów, rozmieszczenie złącz na 6-warstwowym laminacie.

NZXT N7 B550

Podobnie jak w przypadku innych modeli producenta, płytą NZXT N7 B550 można sterować z poziomu aplikacji NZXT CAM. Użytkownicy mogą za jej pomocą monitorować podstawowe parametry czy dostosować m.in. krzywe pracy wentylatorów (dostępne siedem złącz) oraz ustawienia podświetlenia RGB (cztery złącza). Obsługiwane są, co warto zaznaczyć, akcesoria wszystkich producentów.

NZXT N7 B550

W standardzie płyta główna NZXT N7 B550 ma metalową osłonę, która chroni panel I/O i najważniejsze elementy. Pokrywa dostępna w wersji czarnej lub białej ma ułatwić proces składania PC, a jednocześnie spójnie komponować się z obudowami z serii NZXT H. Osoby, które zwracają uwagę na designerskie detale powinny więc być usatysfakcjonowane.

Płyta główna NZXT N7 B550 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej cena wynosi 1099 zł.

Komentarze

Scroll to top