Counter Strike Eventy

Pierwsze eliminacje Majora w Brazylii już za tydzień! Kto zdoła awansować?

 

Już za tydzień rozpoczynamy pierwsze Europejskie eliminacje do Majora w Brazylii, który odbędzie się w listopadzie w tym roku i będzie miał rekordową pulę nagród wynoszącą 2 milionów dolarów! Dotychczas największą pulą nagród – $1,500,000.00 miał turniej WESG rozgrywany w Chinach z tą pulą w 2016 i 2017 roku. Aktualnie żadna drużyna nie jest pewna ostatecznego występu na majorze. Valve postanowiło zmienić system kwalifikacji do majorów i teraz awans uzyskają najlepsze drużyny wg. specjalnego rankingu. Aktualnie nie ma informacji ile odbędzie się turniejów kwalifikacyjnych, więc warto zdobywać cenne punkty.

ESL RIO CSGO

W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym w Europie wezmą udział wszystkie topowe drużyny: Astralis, fnatic, mousesports, G2, FaZe, Vitality, NiP, Godsent, Complexity, North, ENCE, C0ntact, Heretics, Movistar Riders, Dignitas oraz Copenhagen Flames.

Drużyny uczestniczące w ESL One: Road to Rio - Europe

Niestety w tym gronie nie zobaczymy ani jednego Polaka. Jedynym Polskim zawodnikiem, który gra na najbliższym turnieju eliminacyjnym do Majora jest MICHU, występuje on jednak w Amerykańskich kwalifikacjach wraz z zespołem Envy.

Warto tutaj dodać, że aktualnie najlepsza drużyna świata Natus Vincere nie zagra w Europejskim turnieju kwalifikacyjnym z powodu swojego pochodzenia – grają w turnieju dla regionu CIS, w którym mają niewielką konkurencję: forZe, Virtus.pro i Spirit z tych najlepszych drużyn.

Drużyny uczestniczące w ESL One: Road to Rio - CIS

Sam turniej kwalifikacyjny odbędzie się w pełni online, a w puli będzie łącznie 115 tysięcy dolarów. Wygrany zdobędzie aż 500 punktów do rankingu, który umożliwi bezpośredni awans na Majora w Rio. Oto trzech faworytów do zwycięstwa w zawodach:

Fnatic

Szwecki zespół zajmujący obecnie 3 miejsce w światowym rankingu HLTV. Obecnie są faworytami do zwycięstwa w tym turnieju.

blank

Zdołali oni ostatnio zająć pierwsze miejsce podczas ESL Pro League w sezonie 11 zgarniając całe $110.000. Są bardzo bliscy wyprzedzenia Astralis w rankingu, najbliższe mecze w tym turnieju mogą przesądzić o awansie do top2.

Astralis

Duński zespół obecnie zajmujący drugie miejsce w rankingu światowym. Zwycięzcy ostatnich trzech majorów. Ostatnimi czasy nie świecą formą: 3 miejsce w ostatnim sezonie EPL, 3-4 Miejsce podczas IEM Katowice 2020 i brak awansu na finały BLAST Spring Series 2020.

blank

Dodatkowo ogłosili także podpisanie kontraktu z Patrickiem 'es3tag’ Hansenem tworząc tym samym 6 osobowy zespół + trener. Patrick dołączy do zespołu już od 1 lipca. Oczywiście nadal są na bardzo wysokim poziomie i mają duże szanse na dobre miejsce i stabilną ilość punktów w rankingu do majora.

Mousesports

Zespół niemieckiej organizacji z Europejskim składem zajmujący obecnie 4 miejsce w rankingu.

blank

W tym roku grali niewiele, zaledwie 3 duże turnieje: ICE Challenge 2020, IEM Katowice 2020 i ESL Pro League zajmując odpowiednio 1 miejsce, 7-8 miejsce i 2 miejsce. Jak widać potrafią zaskoczyć, tylko muszą trafić z formą na cały turniej.

Zawody zostaną rozegrane w fazie grupowej jako każdy z każdym (Round-robin Bo3). Grupy aktualnie nie są jeszcze wylosowane, jednak nastąpi to lada chwila. Z każdej grupy awansują po dwie drużyny do fazy playoff.

Turniej rozpocznie się już 22 kwietnia i zostanie rozegrany w pełni online. Rozgrywki można śledzić na bieżąco rozgrywki można śledzić na bieżąco.

Komentarze

Scroll to top