Biznes Counter Strike

Organizacje e-sportowe o największej wartości dla sponsorów i bukmacherów

 

E-sport rośnie niezwykle dynamicznie jeśli chodzi o popularność, zasięgi, liczbę fanów, a a co za tym idzie rośnie wartość finansowa branży. Jest to atrakcyjne nie tylko dla nowych sponsorów, ale także dla bukmacherów.

E-sport jest dziedziną, która rozwija się w iście zawrotnym tempie – jej zawody można np. obstawiać u takich legalnych w Polsce bukmacherów, jak STS czy LV Bet (na marginesie warto wspomnieć, że na dobry początek można wykorzystać voucher LV Bet by uzyskać bonus na start).

Ale zakłady bukmacherskie to nie jedyny kontekst finansowy e-sportu. Idą za nim również potężne pieniądze dla tych, którzy mają w organizacjach parających się taką działalnością swoje własnościowe udziały.

Biznesowy magazyn Forbes jakiś czas temu opublikował listę najwartościowszych organizacji e-sportowych. Oto pierwsza 5 tego rankingu.

1 (ex aequo). Team SoloMid

Ekipa ta znana jest przede wszystkim ze zmagań w League of Legends, ale świetnie radzi sobie również w rozgrywkach PUBG, Fortnite czy Hearthstone. Jej wartość wyceniana jest na 400 milionów dolarów z przychodami wynoszącymi 35 milionów.

2 (ex aequo). Cloud9

Zawodnicy Cloud9 dzielnie radzą sobie w m.in. w CS: GO, Fortnite, oraz Rocket League. Wartość teamu również wynosi 400 milionów dolarów, przy przychodach wynoszących 29 milionów. Co ciekawe organizacja ta nawiązała współpracę z marką odzieżową Puma – w październiku pojawił się ich pierwsza wspólna kolekcja. 

  1. Team Liquid

Team Liquid dominuje w League of Legends na terenie Stanów Zjednoczonych. Oprócz tego zawodnicy tej organizacji uczestniczą w zmaganiach CS: GO, Dota 2, StarCraft2, Fortnite oraz Rainbow Six Siege. Ekipa wyceniana jest na 120 milionów dolarów, notując 24-milionowe przychody.

  1. FaZe Clan

FaZe Clan rozpoczynał swoją karierę w e-sporcie od snajperskiego teamu w grze Call of Duty. Obecnie jest domem dla wielu znanych graczy i streamerów rozgrywek Fortnite. Oprócz tego zawodników tej organizacji można zobaczyć w CS: GO, PUBG, Rainbow Six Siege oraz FIFI-e. Jej wartość wynosi 240 milionów dolarów, a przychody opiewają na sumę 35 milionów. 

  1. Immortals Gaming Club

Immortals Gaming Club uczestniczy w takich rozgrywkach jak Clash Royale, CS: GO, Rainbow Six. Wartość tego podmiotu wyceniana jest na 110 milionów dolarów. Z kolei zyski szacuje się na 11 milionów dolarów. 

Komentarze

Scroll to top