Biznes

Esport staje się coraz bardziej popularny

 

Z powodu pandemii wiele osób zainteresowało się koncepcją e-sportu. Nic w tym dziwnego, z racji tego, że e-sport faktycznie stał się jednym z nielicznych źródeł rozrywki dla ludzi podczas pandemii. Jednakże czy to jedyny powód, dla którego e-sport tak bardzo zyskał na popularności? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czym jest są e-sport?

W dużym uproszczeniu są to gry komputerowe, w które grają najlepsze drużyny e-sportowe. W zawodach, starają się wyłonić najlepszych pośród najlepszych graczy. Jedną z najczęściej granych gier w turniejach e-sportowych jest CS: GO. E-sport przyciąga wiele osób, a w zawodach bierze udział coraz więcej profesjonalnych drużyn. Rynek e-sportu rośnie w niewyobrażalnym tempie, co sprawia, że wiele osób myśli, że ta kategoria sportu może być źródłem potencjalnych dochodów.

Jeśli sam chcesz spróbować swoich sił w e-sporcie

Naturalnie podstawowym kryterium muszą być nasze preferencje, co zwykle jest spowodowane naszym przywiązaniem do danego tytułu. Wybór trenowania do tytułu, który nie sprawi nam frajdy, ale na dłuższą metę możliwość przyniesienia nam wysokich dochodów jest błędem. Po jakimś czasie zwykle utrudnia nam to grę, dlatego jeśli chcesz zostać zaawansowanym e-sportowcem, to wybierz tytuł, w który lubisz grać.

Kto wspiera zawody e-sportowe?

Drużyny e-sportowe są w większości wspierane przez legalnych bukmacherów w Polsce. Nie da się ukryć, że legalni bukmacherzy, tacy jak bukmacher STS czy Fortuna współpracują nawet z Polską Ligą E-Sportową. Większość bukmacherów internetowych umożliwia też obstawianie na każdym większym turnieju i ciekawym wydarzeniu e-sportowym. Polska jest również ważna na europejskiej mapie e-sportu. W naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat odbyło się wiele ważnych rozgrywek e-sportowych. Naturalnie pandemia wszystko wyhamowała, ale z racji tego, że turnieje e-sportowe mogą odbywać się zdalnie, nic nie szkodzi aby dalej kontynuować zawody.

Czy da się zarobić na e-sporcie?

Istnieje jednak różnica w dochodach między e-sportem a zwykłymi sportami. Oczywiście najpopularniejszym i najbardziej dochodowym sportem jest piłka nożna, która przyciąga rzesze widzów na stadiony i do stacji telewizyjnych. Warto jest jednak zauważyć, że powoli e-sportowcy zaczynają zarabiać więcej od piłkarzy, co powoli zaczyna docierać do ogółu społecznego.

Dodatkowo wiele osób decyduje się również na zarabianie pieniędzy na zakładach e-sportowych, więc nawet bez grania w gry przez 16 godzin dziennie nadal mogą zarobić dużo pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że nadal musimy dużo obstawiać, aby wygrać, co sprawia, że zakłady są bardzo niestabilnym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wysokiej pozycji wśród e-sportowców, to musisz pamiętać o kilku rzeczach, takich jak odpowiednia dieta, odpowiedni sen, oraz dokładanie wszelkich starań w oparciu o aktualny stan organizmu i „trening” . Jeśli jednak nie masz wytrwałości i powściągliwości, zawsze możemy wykorzystać nasze zainteresowanie e-sportem na inne sposoby, bo w końcu możesz nawet zostać trenerem zespołu lub fizjoterapeutą – elektroniczne sporty dają wiele możliwości na zarobek. 

Jeśli chcesz obstawiać e-sporty

Zacznijmy od tego, że cierpliwość jest zaletą dla każdego gracza, który chce regularnie zarabiać w e-sporcie. Żelazne prawo skutecznego obstawiania brzmi: jakość, a nie ilość. Lepiej jest dokładnie przeanalizować swój zakład, niż stworzyć kupon i wziąć udział w konkursie bez wpisywania. Dlatego gracze, którzy chcą osiągnąć zysk, muszą cierpliwie czekać. Powinieneś bardzo mądrze i uważnie wybierać zakłady, rozumieć prawidłowy system obstawiania i posiadać odpowiednią wiedzę. Bukmacherzy tacy jak STS oferują wiele interesujących promocji bukmacherów e-sportowych.

Czy warto jest próbować zarobić na e-sporcie?

Oczywiście tak, ponieważ jest to dość młoda dyscyplina sportu, więc masz jeszcze szanse na zarobek. Sytuacja może być za kilka lat zupełnie inna, więc teraz to ostatni gwizdek, gdzie możesz spróbować wejść do drużyny e-sportowej lub trenować, by stworzyć wraz ze znajomymi przyszłą grupę zawodników e-sportowych.

Czy koronawirus zaszkodził e-sportowi?

Co ironiczne, nie. Lepiej, dzięki koronawirusowi, e-sporty zyskały rekordową popularność. Z racji tego, że wiele osób nie miało możliwości oglądania zwykłych rozrywek sportowych (euro 2020 oraz igrzyska w Tokio 2020 się po prostu nie odbyły), z tego powodu też zwrócili swoją uwagę na e-sporty. To spowodowało, że w zeszłym roku turnieje e-sportowe biły rekordy popularności, przynosząc olbrzymie pieniądze zawodnikom uczestniczącym w zawodach, jak i organizatorom.

Istnieje całkiem realna szansa, że za kilka lat będziemy mogli widzieć zmagania e-sportowców na olimpiadach sportowych, choć na to trzeba jeszcze trochę zaczekać, z racji tego, że wielu sportowców uważa, że e-sporty to wcale nie sport, tylko ,,klikanie w komputer”. Z drugiej strony warto jest zauważyć, że turnieje e-sportowe mogą przerosnąć igrzyska sportowe, przez co olimpiady zostaną zepchnięte na bok, jeśli chodzi o popularność, przez co coraz mniej osób będzie chciało sponsorować te zawody. Naturalnie są to tylko spekulacje, ale z małych, amatorskich turniejów w kafejkach internetowych, e-sporty rozwinęły się w prawdziwego, międzynarodowego molocha, z którym nie ma żartów.

Komentarze

Scroll to top