League Of Legends

OP PICKI PROSTO Z KOREI – PATCH 9.24

 

Jak wiadomo na worldsach EU>KR. Jednak to zawsze na koreańskim serwerze powstają nowe mety, to tam gracze znajdują nowe pomysły na SoloQ.

Rzućmy okiem czym grają po drugiej stronie globu! W Tym artykule przedstawię pare ciekawych picków na każdą linie.
Pamiętajcie jednak, że nawet pickując najlepszego championa, nie macie gwarancji zwycięstwa. Na to składa się wiele czynników.

 

 

TOP

Na topie (tak jak na każdej innej lini), bardzo popularnym pickiem jest Diana. Jej popularność wynika z reworka, który otrzymała w aktualizacji 9.24.
Dlaczego więc uważam, że koreańska Diana różni się od tej wszystkim dobrze znanej?
Odpowiedź jest bardzo prosta – runami.

Azjaci stwierdzili że skoro Diana jest op i conqueror też jest op, to dlaczego by nie połączyć tych dwóch rzeczy? Dodatkowo nie budują ją pod full ap bombe. 
Runy i buildzik który na niej składamy wygląda następująco 

 

Tamtejsi gracze próbują też Diany pod Undying Graspa. Inne ciekawe picki na topa to Yorick z conquerorem, czy Nocturne z Lethal Tempo. Ten drugi jest teraz szczególnie silny po dodaniu tak wielu itemów związanych z lethality do naszej pięknej gry.


Jungle

W Jungli jest całkiem ciekawie. 
Azjaci grają Olafem pod conquerora(nikt się nie spodziewał), ale także Dianą(tego też) jednak tym razem pod piorunek i pod AP BOMBE. 
Z drugiej strony grają też Nunu i Poopy. Te dwa buildziki i runy jednak muszę wam już pokazać bo jest to naprawdę ciekawe.

blank

 

Ostatnio przyznam nawet że spotkałem się z tą Poopy na europejskim serwerze. Jak mam być szczery to gość totalnie zintował, lecz sam pick w sobie ma spory potencjał tylko musi być dobrze zagrany.


MID

Na midzie nie ma w sumie nic niesamowitego. Jest oczywiście Diana, ale teraz z kolei pod Conquerora ale z ap bombą w buildzie. 
Jest też chyba pierwszy bohater na którym choć trochę użyteczna jest nowa runa. Jest to Viktor.

 

blank

 


ADC

Znudzeni Kaisą, Xayah i Senna? Koreańczycy nie określają tutaj żadnego bohatera jednak proponują ciekawą rzecz jak kiedyś zkumulowane bfy na Jhinie. 
Mianowicie Azjaci rushują Stormrazora i butki, a potem stackują crit cloaki. Jest to ciekawe bo jest to tani item który w masowej ilości daje nam 100% kryta zasadzie w mid game.

 

blank

 


Support

Na supporcie nie ma nic czego ktoś kto gra na supporcie wcześniej nie znał. 
Mamy tam Brauma który dostał przyjemne buffki w ostatnim patchu, jak widać na tyle przyjemne że potomkowie Fakera zdecydowali się go odkruzyć z kurzu zapomnienia, bo był on daleko poza metą.

Tamtejsi gracze budują na nim shurelie, a runy które proponują to Glacial bądź Guardian. 
Ciekawą rzeczą może być Bard, lecz naprawdę nie bierzcie go na rankeda jeśli nim nie graliście bo zintujecie gierkę swojej drużynie. Coś o tym wiem xD.

 

blank

 


Pisząc artykuł inspirowałem się filmem na YouTube użytkownika ProGuides oraz statystykami ze strony Metasrc. 
Wszystkie obrazki pochodzą z filmu ww. twórcy 

 

Komentarze

Scroll to top