Inne

NIEWZRUSZENI TEAM EMPIRE ZWYCIĘZCAMI FINAŁÓW IX SEZONU TOM CLANCY’S RAINBOW SIX® PRO LEAGUE!

 

Po raz pierwszy w historii, Tom Clancy’s RainbowSix Pro League rusza do Japonii na finały X sezonu

21 maja 2019 r. – firma Ubisoft® ogłosiła, że Team Empire, drużyna rozstawiona z numerem jeden w regionie Europy, zdobyła tytuł mistrzowski IX sezonu RainbowSix Pro League. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas dwudniowych finałów, które zakończyły epicki sezon e-sportowy RainbowSix, a które odbyły się w niedzielę, 19 maja, w Mediolanie.

W rozgrywkach zabrakło odwiecznych faworytów Pro League, G2 esports, a więc ćwierćfinały IX sezonu RainbowSix Pro League mogły się poszczycić ekscytującym nowym rozdaniem dla ośmiu kwalifikujących się drużyn, które w zeszły weekend spotkały się w Mediolanie. Wszyscy walczyli zaciekle, a pierwszy dzień rozgrywek zakończył się wynikiem 2-0 we wszystkich partiach ćwierćfinałowych. Po raz pierwszy w historii po jednej drużynie z każdego z czterech regionów Pro League – Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Azji-Pacyfiku – zakwalifikowało się do półfinałów.

W pierwszym półfinale, wicemistrzowie SixInvitationalTeam Empire pokazali swoją wyższość nad Fnatic, mimo że Australijczycy wygrali na drugiej mapie. Ostatecznie starcie zakończyło się dominacją Team Empire7-4 / 3-7 / 7-0. Po tym zwycięstwie, drużyna rosyjska poczyniła krok naprzód ku tytułowi mistrzowskiemu Pro League – w finale mieli zmierzyć się z EvilGeniuses. Ci ostatni zakwalifikowali się podczas drugiego półfinału, po wyrównanej walce z FaZe Clan z Ameryki Łacińskiej (7-5 / 8-6). Mimo ostrej walki Amerykanów z północy i szczególnie zaciekłego starcia nad drugiej mapie, Oregon, JoyStiCK i jego towarzysze wygrali partię finałową (Bank 7-4 / Oregon 6-8 / Clubhouse 7-3) i całe finały IX sezonu RainbowSix Pro League.

Po porażce z G2 esports podczas wielkiego finału SixInvitational 2019, Team Empire wreszcie zdobyli e-sportową koronę wielkiego finału RainbowSix i są obecnie oficjalnym mistrzem IX sezonu RainbowSix Pro League.
Po epickich finałach IX sezonu Pro League w Mediolanie i ujawnieniu, że Six Major Raleigh przeniesie e-sportowe szaleństwo Tom Clancy’s RainbowSix do Karoliny Północnej już tego lata, firma Ubisoft ogłosiła też podczas mediolańskiego panelu, że finały Pro League w przyszłym sezonie odbędą się w Tokoname, w Japonii, w dniach 9-10 listopada 2019 r., w zupełnie nowej hali AichiSky Expo. Finały Pro League po raz pierwszy odbędą się w regionie Azji-Pacyfiku, a do Tokoname przyjadą najlepsze zawodowe zespoły X sezonu Tom Clancy’s RainbowSix Pro League – po dwie drużyny z czterech regionów: Azji-Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej i Ameryki Północnej. Gry karciane możesz sprawdzić tutaj.

Od 4 czerwca będzie można składać zamówienia przedsprzedażowe na tę dwudniową imprezę na żywo. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Więcej informacji o rozgrywkach e-sportowych Tom Clancy’s RainbowSix znaleźć można pod adresem http://www.rainbow6.com/esports.
Zapraszamy też do obserwowania profilu https://twitter.com/Rainbow6PLoraz śledzenia transmisji z polskim komentarzem na kanale https://twitch.tv/rainbow6pl.

Komentarze

Scroll to top