Gry

Najpopularniejsze gry karciane dostępne na XBOX

Środowisko gier z pewnością należy zaliczyć do tych najbardziej dynamicznych, które nieustannie ewoluuje i zmienia się. To co jeszcze dzisiaj wydaje się innowacyjne i nowatorskie, jutro może być już staromodne i przestarzałe. Istnieją jednak typy gier, które nigdy się nie zmieniają. Oczywiście zachodzą zmiany w grafice, sposobie prezentowania czy też drobne zmiany w zasadach, jednak sama koncepcja jest niezmienna od lat.

Dobrym przykładem są tutaj gry karciane. Jeżeli wierzyć źródłom historycznym, pierwsze gry karciane pojawiły się w Chinach ponad 1200 lat temu. Jeżeli faktycznie tak było, to gry karciane są tak stare jak Mahjong czy domino. Różnica polega na tym, że w Mahjong dzisiaj nie zagramy już prawie nigdzie, Domino również odeszło już raczej do lamusa, natomiast gry karciane cieszą się nadal olbrzymią popularnością o czym świadczy całkiem spora kolekcja tych gier dostępna na konsole najnowszej generacji. 

Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym grom karcianym, które dostępne są na konsole XBOX.

Gwint

Jest to współczesna gra karciana, która szybko zyskała wierne grono fanów. Pierwotnie była to jedynie „gra poboczna” w Wiedźminie, ale cieszyła się tak wielką popularnością, że ostatecznie wydana została jako osobny tytuł w 2018 roku. Początkowo Gwint może sprawiać bardzo skomplikowanej i zawiłej gry, ale w rzeczywistości jest to typowa gra turowa. Rozgrywka toczy się między dwoma graczami i występują w niej trzy rudny. Celem jest oczywiście wygranie przynajmniej dwóch rund poprzez zagrywanie odpowiednich kart i rzucanie zaklęć.

World Championship Poker 

Jeżeli bardziej niż nowe gry karciane, cenisz sobie klasyki, które są obecne od prawie dwóch stuleci, to ten tytuł jest dla Ciebie. Poker jest prawdopodobnie najbardziej znaną grą karcianą na świecie, która przez wielu jest już uważana nie tylko za zwykłą grę, ale za sport. World Championship of Poker to jedna z nielicznych gier hazardowych, które możesz uruchomić na swojej konsoli Xbox i pomimo, że została wydana już w 2004 roku, nadal cieszy się olbrzymią popularnością, podobnie zresztą jak sam poker w sieci, który mimo upływu lat wciąż przyciąga nowe generacje graczy. W World Championship Poker istnieje kilka odmian pokera, takich jak Texas Hold’em, Five Card Draw, poker Omaha czy Seven Card Stud. Jeżeli zależy ci by grać w najpopularniejszy obecnie wariant, powinieneś wybrać Texas Hold’em.

Frost

Jeżeli poker to Twoja gra i zawsze interesowały cię zasady oraz wszystkie niuanse związane z najpopularniejszą grą karcianą na świecie, powinieneś także spróbować gry Frost. Zdecydowanie gra ta należy do bardziej złożonych i dla wielu początkujących graczy w świecie gier karcianych stanowi nie lada wyzwanie, ale jest to również jeden z najbardziej wciągających gier karcianych dostępnych na Xboxa.  Co ciekawe nawet samouczki są często tak skomplikowane, że wiele osób rezygnuje z poznania gry już na początku. Nie wiedzą jednak co tracą! Grając w Frost, zostaniesz wrzucony do zamarzniętego świata, do którego nadciąga śmiertelna burza. Twoją jedyną nadzieją jest jest ucieczka w bezpieczne miejsce….

The Elder Scrolls: Legends

Ostatnią grą na którą warto zwrócić uwagę jest The Elder Scrolls: Legends. Kolekcjonerskie gry karciane są modne w krajach takich jak Japonia i przenoszą starą tradycję, która rozpoczęła się od kart bejsbolowych w paczkach papierosów, w zupełnie nowe miejsce. The Elder Scrolls to jedna z najlepszych gier tego gatunku, która swoją premierę miała w 2017 roku.  Na kartach widnieją wizerunki różnych postaci, stworzeń i zwierząt związane z serią gier Elder Scrolls. Podstawowa gra jest darmowa, ale oczywiście można dokupić różnego rodzaju rozszerzenia, gdzie tak naprawdę nie ma limitu.

Powyższe gry to najlepsze tytuły dostępne na XBOXa zw zakresie gier karcianych. Oczywiście na konsole Microsoft znajdziesz również inne popularne tytułu jak Pasjans czy Remik, ale to właśnie wyżej wymienione gry zapewnią najlepszą rozrywkę na długie godziny.

Komentarze

Scroll to top