Counter Strike

Najważniejsze wydarzenia eSportowe w 2022 roku

 

Na szczęście eSport, podobnie jak wszystkie inne tradycyjne dyscypliny, aktywnie powraca do rzeczywistości sprzed pandemii. Najwięksi organizatorzy rozgrywek eSportowych ogłaszają wstępne daty najważniejszych wydarzeń, dlatego przygotowaliśmy zestawienie najbardziej oczekiwanych eImprez  na rok 2022! Warto jednak zrozumieć, że sytuacja pandemiczna jest dość zmienna, dlatego żaden z organizatorów nie może zagwarantować przeprowadzenia imprez wyłącznie w formacie LAN. Pozostaje nam jednak, mieć nadzieję, że wszystko będzie i nadal dobrze i oczywiście zapoznać się z naszą listą TOP! 

Sezon letni dopiero nabiera rozpędu, a najwięksi organizatorzy nie ustają w przygotowywaniu dla nas kolejnych eNiespodzianek! Warto zauważyć, że tegoroczny sezon letni zapowiada się na prawdziwy sezon eSportowy, więc może przyjrzymy się mu bliżej?

TOP-3 najważniejsze wydarzenia tego lata

– Icons Global Championship 2022.

Główny deweloper, Riot Games, zapowiedział na początek 2022 roku nowy ekosystem eSportowy dla dyscypliny – League of Legends: Wild Rift. Przez całą wiosnę odbywały się zawody regionalne, ale głównym wydarzeniem zapowiadają się Mistrzostwa Świata, które odbędą już pod koniec lata tego roku! Nie zapominaj też, że właśnie w Vulkanbet – zakłady eSport znajdziesz po najlepszych kursach!

– Dota 2 Major 3.

Tradycyjny Major odbędzie się w sierpniu tego roku! Organizatorzy i sponsorzyostatniej dużej imprezy przed TI starali się ukryć jak najwięcej informacji o nadchodzącym wydarzeniu, ale jak już wiadome, impreza potrwa aż do 15 lipca!

– Call of Duty League 2022 Championship Weekend.

Kilka miesięcy zaciętej rywalizacji i wreszcie mamy ostatnie daty kwalifikacji do turnieju finałowego sezonu CDL 2022! Odbędą się one w lipcu, ale sam turniej, jak zapewnia wielu analityków, odbędzie pod koniec sierpnia!

Najważniejsze wydarzenia czerwca

– Rainbow Six Siege World Cup 2022.
Mistrzostwa Świata R6 odbędą się w okresie od czerwca do sierpnia. Impreza była pierwotnie planowana na rok 2021, ale ostatecznie została przełożona z powodu pandemii. Wśród ogłoszonych uczestników są już drużyny narodowe z Brazylii, USA, Hiszpanii, Korei Południowej, Japonii itd.

– PUBG Nations Cup 2022.

Turniej dla drużyn narodowych powraca! Nie był on rozgrywany od 2 lat, ale teraz organizatorzy ogłosili jego wielki powrót! Oczekujemy na PUBG Nations Cup 2022 z 16-19 czerwca. Pamiętaj, iż zakłady cs go, zarówno jak i PUBG są zawsze dostępne na najlepszej licencjonowanej platformie!

– BLAST Premier 2022 Finał wiosenny.

Główne wydarzenie wiosennej części sezonu odbędzie się w dniach od 14 do 19 czerwca. Pierwsi uczestnicy konkursu zostali już wyłonieni po zakończeniu fazy grupowej online (wśród nich NAVI i G2).

Najważniejsze wydarzenia lipca

– IEM Cologne 2022.
Klasyczne już mistrzostwa odbędą się w dniach od 5 do 17 lipca. W turnieju wezmą udział 24 najlepsze drużyny z całego świata, które będą walczyć o nagrody w wysokości miliona dolarów.

– RLCS 2021-22 Mistrzostwa Świata.
Pod koniec lipca odbędzie się finałowy turniej sezonu eSportowego Rocket League, który potrwa od 22 do 31 lipca. Mistrzostwa Świata, w których pula nagród wynosi ponad 2 miliony dolarów, odbędą się w trybie offline.

– Mistrzostwa ALGS 2022.
Ostatnim turniejem sezonu Apex Legends będzie turniej o wartości 2 milionów dolarów, w którym weźmie udział 40 najlepszych drużyn na podstawie wyników z dwóch sezonów regularnych. Oczekuje się, że mistrzostwa odbędą się w formacie LAN, ale nie podano jeszcze miejsca ich rozegrania.

Komentarze

Scroll to top