Counter Strike

Najlepsze zestawy słuchawkowe, które powinien znać gracz

 

W tym artykule zaprezentujemy porównanie czterech, naszym zdaniem najlepszych, gamingowych zestawów słuchawkowych do kwoty 350 zł. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gracza, ponieważ pozwala na sprawną komunikację z zespołem podczas rozgrywek w trybie wieloosobowym. Słuchawki odpowiadają też za sam odbiór gry, ponieważ, dzięki nim słyszymy przestrzennie oraz otoczenie jest wygłuszone. Pozwala to w pełni skupić się na rozgrywce.

Razer Blackshark V2 X

Pierwsza propozycja w naszym zestawieniu pochodzi od dobrze znanej, wszystkim graczom amerykańskiej firmy Razer.

Wygląd tego zestawu mógłby sugerować, iż oferują dużo niższą jakość wykonania, niż jest w rzeczywistości. Ich dizajn do złudzenia przypomina słuchawki wygłuszające, które stosuje się do pracy w głośnych środowiskach, jednak może się podobać. Całość wygląda bardzo minimalistycznie, dominuje kolor czarny, jedynie kabel ze złączem mini jack jest jaskrawo zielony.

Na nausznikach słuchawki posiadają miękką piankę, która dopasowuje się do kształtu naszej głowy. Są one obite materiałem, co zapewnia dodatkowy komfort użytkowania. Pałąk tych słuchawek również jest obity przyjemnym materiałem, więc można śmiało stwierdzić, że wygoda to mocna strona tych słuchawek. Na lewym nauszniku został umieszczony mikrofon oraz przycisk do jego wyciszania, co jest bardzo przydatne. Niestety nie mamy możliwości, aby go odpiąć, jednak dopłacając do wersji bez ,,X, będzie to już możliwe.

Kabel mini jack został wykonany tak, aby się nie skręcał, co występuje często w słuchawkach i może go szybciej uszkodzić. W zestawie dołączona jest również przedłużka, co jest miłym gestem w stronę klienta. Jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo dobra, słuchawki mogą pochwalić się bardzo szerokim pasmem przenoszenia, które wynosi od 12 Hz do 28 kHz, jednak są trochę ciche.

HyperX Cloud Core 7.1

Ten zestaw to przedstawiciel sztandarowej serii producenta ,,Cloud”. Stylistycznie bardzo mocno nawiązuje do całej gamy słuchawek HyperX Cloud. Słuchawki zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Posiadają miękkie obicie na nausznikach, tym razem wykonane z materiału, co może przeszkadzać w upalne dni. Kabel w tym modelu jest dość krótki, ale posiada oplot.

Na szczęście do zestawu dołączona jest przedłużka z kartą dźwiękową 7.1, zakończona wejściem USB A. Posiada ona również dość ciężki pilot na długości kabla z przyciskami umożliwiającymi sterowanie głośnością całego systemu oraz przycisk odpowiedzialny za wyciszanie mikrofonu. Dodatkową zaletą pilota jest możliwość przypięcia go do koszulki lub innej części odzieży co poprawia komfort. Sam mikrofon jest nieco gorszej jakości niż w propozycji Razera, jednak jest odpinany.

Tak czy inaczej, do komunikacji w grze lub rozmowy telefonicznej jest w zupełności wystarczający. Pasmo przenoszenia wynosi tutaj od 15 Hz do 20 kHz, co jest dość standardową wartością. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że podłączając słuchawki do telefonu bez przedłużki będą one grały nieco ciszej niż z przedłużką. Podsumowując, model ten może nie nadaje się za bardzo do słuchania muzyki, jednak w grach sprawdza się świetnie co jest w stanie potwierdzić wielu graczy.

Logitech G Pro

Zestaw od Szwajcarskiego producenta na pierwszy rzut oka stylistycznie mocno nawiązuje do propozycji wyżej od HyperX, czyli posiada mocowanie nauszników w kształcie widełek. Dodatkowo nauszniki zostały wykończone z zewnętrznej strony panelem ze szczotkowanego metalu w logo firmy, który prezentuje się bardzo estetycznie. Obicie nauszników to syntetyczny materiał, który jest bardzo wygodny. Jednak historia się powtarza tak jak w słuchawkach od HyperX, podczas upałów nie będą zbytnio odprowadzać ciepło i będą się stawać uciążliwe dla użytkownika.

Kabel mini jack w tym zestawie jest w oplocie, co zapewni wytrzymałość oraz jest całkiem długi. Warto dodać, że w tym modelu kabel, jak i mikrofon dają nam możliwość odłączenia, co jest przydatne, aby nie doznał uszkodzenia podczas transportu w ciasnej torbie czy plecaku. Otrzymujemy dodatkowo rozgałęźnik, którego możemy użyć w przypadku posiadania osobnych wejść do słuchawek i mikrofonu. Na długości przewodu został umieszczony mały pilot jednak jego jakość pozostawia trochę do życzenia i można było wykonać go lepiej.

Dodatkowo otrzymujemy przejściówkę z wejściem USB , która umożliwia normalne korzystanie ze słuchawek i dodatkowo możemy przez nią zaprogramować słuchawki pod indywidualne potrzeby, za pomocą programu od producenta. Za odtwarzanie dźwięku w tym modelu odpowiadają pięćdziesięcio milimetrowe przetworniki, o paśmie przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz.

Podsumowując całe zestawienie w tej kwocie, czyli do 350zł, każda pozycja z naszej listy jest mniej więcej porównywalna. Zestawy mimo podobnej kategorii cenowej mają różne udogodnienia, więc tym zapewne trzeba się kierować. Jakość odtwarzanego dźwięku jest na bardzo zbliżonym poziomie. Według nas powinny tu decydować detale takie jak odpinany mikrofon czy dizajn, który najbardziej nam się podoba.

VPN

Graczom, którzy korzystają w grach wieloosobowych z zagranicznych serwerów, polecamy zapoznać się z usługami VPN (virtual private network) ,które zapewniają większe bezpieczeństwo w sieci poprzez ukrycie prawdziwego adresu IP. Stosuje się ją, aby ukryć nasz traffic i nikt go nie podglądał. Zapobiega to też wykradaniu danych z różnych platform gamingowych, które są powszechnie wykorzystywane. W skrócie jest to zadbanie o naszą prywatność. Przedstawimy teraz najlepsze i darmowe sieci VPN, które w jakimś stopniu pomogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo w sieci internetowej. Oto trzy, naszym zdaniem  najbardziej wydajne, darmowe VPNy, które warto rozważyć.

Pierwsza propozycja do ExpressVPN, który zapewnia nieograniczony transfer danych i duży poziom bezpieczeństwa jednak darmowy jest tylko pierwsze 30 dni na próbę, ale można zrezygnować z subskrypcji przed końcem okresu próbnego.

Hotspot Shield oferuje 15 gb transferu miesięcznie, jednak obarcza nas dużą ilością reklam.

Tunnelbear posiada serwery w 23 krajach, w tym w Polsce i daje tylko 500 mb transferu na miesiąc.

Komentarze

Scroll to top