League Of Legends

MSI 2019 – jak grają Team Liquid?

 

W tym artykule postaram się Wam przybliżyć sposób gry, oraz krótko opowiedzieć historię Team Liquid – reprezentanta Północnej Ameryki na Mid-Season Invitational 2019, oraz omówić ich sznasę w dzisiejszym meczu z Phong Vu Buffalo.

 

Skład

Jung "Impact" Eon-yeong
Jake "Xmithie" Puchero
Nicolaj "Jensen" Jensen
Yiliang "Doublelift" Peng
Jo "CoreJJ" Yong-in

 

Historia TL, oraz ich graczy

TL to organizacja z jedną z najdłuższych i najbardziej fascynujących historii. Przez przekleństwo czwartego miejsca, rebranding z Curse, do relegacji, drużyna Steve’a „liquid112” Arhanceta przeszła przez wzloty i upadki, lecz ostatnie 3 splity były zdecydowanie najlepsze w jej historii. Przez nie tej organizacji udało się stworzyć superteam, który nie tylko jest w stanie wygrać NA, lecz także powalczyć na arenie międzynarodowej. Sukces na Worldsach/MSI zawsze był pewnym problemem dla Doublelifta. Ten niesamowicie pewny siebie AD Carry ma za sobą wpadki na najwyższym poziomie, lecz teraz ma o wiele lepszych kolegów z drużyny, którzy wiedzą już jak wygrywać na arenie międzynarodowej.

(By zobaczyć parę wpadek Doublelifta na worldsach, kliknij tutaj: [link] [link])

 

Jednym z nich jest CoreJJ. Jest to zwycięzca Worldsów 2017, który po nieudanym 2018 zdecydował się na powrót do jego korzeni – zaczynał jako AD Carry w dignitas. W jego re-debiutanckim splicie udało mu się zdobyć nagrodę najbardziej wartościowego gracza – dopiero drugą która została przyznana suportowi. Czy CoreJJ będzie w stanie powtórzyć jego sukces z przed dwóch lat? By to się stało, naprawdę świetnie musi grać Jensen – midlaner Team Liquid. Jest z tego że nie umiał wygrać jeszcze jego domowego turnieju, jednak teraz, z pierwszym sukcesem w NA za sobą, ma szansę na pomoc Liquid w powtórce sukcesu Counter Logic Gaming w 2015 na tamtym MSI. Częścią tamtego składu był Xmithie – jest to jungler na którego temat opinie są podzielone – niektórzy uważają go za boga jungli z niesamowitym wyczuciem gry, ale jest też dosyć sporo ludzi którzy myślą że jest jednym z graczy z najgorszą indywidualną wprawą. Osobiście, uważam że to właśnie dzięki jego opanowaniu Liquid było w stanie wygrać tegoroczny finał, lecz przyczynił się do tego również Impact. Ten mistrz świata z 2013 roku jest znany z jego umiejętności grania tankami, lecz wielu kwestionuje jego zdolność na postaciach typu Carry. W playoffach tegorocznego splitu pokazał jednak przyzwoite występy na championach tego typu.

 

Jak poradzą sobie przeciw Phong Vu Buffalo?

Według mnie kluczem do sukcesu TL przeciw PVB będzie to jak rozegra się górna strona mapy. Jeżeli Phạm "Zeros" Minh Lộc wraz z Hoàngiem "Meliodasem" Tiến Nhậtem mają serie ich kariery, to może to doprowadzić do kompromitacji nie tylko Liquid – ale Ameryki Północnej w ogóle na największym szczeblu rozgrywek. Wygrywająca górna strona mapy może być tylko powstrzymana przez Doublelifa, oraz CoreJJ’a. Obydwaj panowie są doświadczeni, oraz mają szanse na wycarrowanie tego spotkania w razie tragedii na górnej alei. Podsumowując – przewiduje 3-0 dla Team Liquid, nie daję Wietnamczykom niestety dużej szansy na sukces.

Komentarze

Scroll to top