League Of Legends

MSI 2019 – jak grają Flash Wolves?

 

W tym artykule postaram się Wam przybliżyć sposób gry, oraz krótko opowiedzieć historię Flash Wolves – reprezentantu regionu Taiwanu na Mid-Season Invitational 2019, oraz omówić ich sznasę w dzisiejszym meczu z Vega Squadron.

 

Skład

Su „Hanabi” Chia-Hsiang
Lee "Bugi" Seong-yeop
Shin "Rather" Hyeong-seop
Lu "Betty" Yu-Hung
Liu "ShiauC" Chia-Hao

 

Historia oraz sposób gry

FW to marka która jest na pewno bardzo dobrze znana przez fanów lola którzy spojrzeli na jakiekolwiek międzynarodowe turnieje (oprócz rift rivals, ale umówmy się, kto ogląda rift rivals?) przez ostatnie 3 lata. Jednak ten split był o wiele trudniejszy od wydawałoby się sielanki płynącej od 2016 roku. Jest to głównie przez zmiany w składzie wilków – wychowankowie tej organizacji, Huang "Maple" Yi-tang, oraz Hu "SwordArT" Shuo-chieh, poszli w ślady Hunga "Karsy" Hao-hsuana i odeszli do Chin. Do Hanwha Life Esports udał się dżungler, Kim "Moojin" Moo-jin, co oznacza że w składzie tajwańskich reprezentatntów ostali się tylko Hanabi oraz Betty. Mówiąc o Betty'm, był on jednym z największych zaskoczeń zeszłorocznego MSI. Narratywa wchodząc w tamten turniej głosiła bitwę (bądź grę) o tron najlepszego AD Carry na świecie pomiędzy Jianem "Uzim" Zi-Hao, Peterem "Doubleliftem" Pengiem, Martinem "Rekklesem" Larssonem, oraz Kimem "PraY'em" Jong-inem, który niedawno odszedł na emeryturę. Jednak to Betty zajął według wielu ekspertów to trzecie miejsce na podium ADC – przynajmniej po fazie grupowej. W tym roku Flash Wolves stara się wybrać jemu i ShiauC jedną z elitarnych kombinacji postaci na bocie – przynajmniej w tamtym regionie.

Pozwala to im na rotację zwykle wygrywającego bot lane-u na topa, po to by zdobyć Rift Heralda. Jest to zagranie które można było zauważyć wiele razy u mistrzów LMS.

 

Zwykle w pierwszej rundzie draftu wybierają też postać dżunglerowi – ona zgodnie z metą – agresywna, lecz potem może być tanky. Najczęściej Bugi gra Jarvanem i Nocturnem – na Wiecznym Koszmarze jest niepokonany przy siedmiu zagranych meczach w tym roku. Jednak gwiazdą tego zespołu bez dwóch zdań jest Rather. Jest to zawodnik, który został wypożyczony od zdobywców drugiego miejsca w tegorocznym LCK – Griffin. Jego największym atutem jest jednak jego zdolność grania wieloma postaciami.

 

Jak poradzą sobie z Vega Squadron?

Styl gry Vegi opisałem już w tym artykule – w skrócie, na bocie wybierają magów, a jednym z ich kluczowych graczy jest ich dżungle. Myślę, że kluczem do sukcesu FW jest zneutralizowanie Ilyi “Gadgeta” Makavchuka, którego niekonwencjonalne wybory mogą przynieść Betty’emu kłopoty. Umiejętność przetrwania tego „cheese’u” zdeterminuje sukces zwycięzców LMS. Są oni faworytami tego spotkania, lecz myślę że Vega sprawi im wiele problemów, a ta seria skończy się wynikiem 3:2 dla FW.

Komentarze

Scroll to top