Inne

Legends of Runterra – nowa karcianka od twórców LOLa!

 

Świat gier karcianych został w całości zdominowany przez Hearthstone i Magic The Gathering: Arena. Jednak dzisiaj Riot ogłosił powstanie nowej gry karcianej, Legends of Runeterra. 

Zacznijmy od tego czym wogóle jest gra Legends of Runeterra. Jest to darmowa, karciana gra strategiczna osadzona w świecie League of Legends. Jej twórcy nie podali dokładnej daty premiery, ALE co dosyć istotne w dniach 16-21 października oraz w listopadzie gra będzie dostępna w tak zwanej wersji przedpremierowej. Start oficjalnej bety i premiera całej gry została zapowiedziana na 2020 rok.

Jednak jeżeli nie możecie się doczekać oficjalnej bety, już teraz istnieje opcja na zagranie. Poniżej prezentujemy listę kroków, jakie trzeba wykonać:

– zarejestrujcie się na stronie https://playruneterra.com

– połączcie konto Riot z Twitchem

– oglądajcie LOR na jednym z kanałów Twitch.tv

– jeśli uzyskacie dostęp do gry, otrzymacie powiadomienie na Twitch oraz specjalną wiadomość e-mail na skrzynkę przypisaną do konta Riot.

Gra

Obecnie w grze występuje 6 frakcji: Demancia, Freljord, Ionia, Noxus, Piltover & Zaun i Shadow Isles. Talie możemy tworzyć z jednej lub maksymalnie dwóch frakcji, jednak kiedy używamy tylko jednej, możemy również skorzystać ze słowa kluczowego Allegiance. W taliach możemy wykorzystać 40 kart, w tym 6 czempionów. Ale tu pojawia się pytanie: jak zdobywać karty?

Zacznijmy od tego, jak możemy podzielić karty. Otóż dzielą się one na Commony (zwykłe), Rary (Rzadkie), Epic (Epickie) i Champion (te karty mogą ulepszać się w czasie rozgrywki).Przejdźmy teraz do sposobów zdobywania kart, których jest kilka:

– System skrzyń tygodniowych. Grając w każdym trybie zdobywamy punkty doświadczenia, dzięki którym ulepszamy 3 skrzynie tygodniowe. Zostaną one otwarte w każdy piątek, a im wyższy poziom, tym oczywiście lepsze nagrody.

– System postępu. W grze wybieramy frakcję, do której chcemy dołączyć i którą chcemy rozwijać. Poprzez zdobywanie kolejnych poziomów dostajemy karty z tej frakcji.

– Dzienne zadania. Poprzez wykonywanie tzw. daily questów również możemy otrzymać karty.

– Dzikie karty. Podnosząc poziom doświadczenia otrzymujemy dzikie karty, które możemy wymieniać na inne karty.

– Każdą kartę możemy zakupić w sklepie.

Warto wspomnieć o tym, iż w grze przed ostateczną premierą nastąpi conajmniej 1 reset kont. Twórcy zapowiedzieli również dodanie trybu draftu, ale nie podano dokładnej daty.

Czy League of Runeterra będzie dobrą decyzją? Czy może jednak będzie niepowodzeniem tak jak Artifact? Mam nadzieję, że ta gra zdobędzie dużą popularność, gdyż zmusi to twórców innych marek do częstszego ulepszania i modyfikowania ich tytułów. Jedno jest pewne: Riot wraca w wielkim stylu.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top