Inne

Najlepiej zarabiający esportowcy w 2019 roku!

 

Czy zarobki z turniejów esportowych, osiągnęły już pułap nagród z turniejów sportowych? Zajrzyjmy do kieszeni graczy i sprawdźmy jakie sumy zarobili gracze z całego świata.

Na pierwszym miejscu w rankingu uplasował się Jesse „JerAx” Vainikka.
Fiński gracz Doty 2, drugi rok z rzędu uplasował się na samym szczycie rankingu. Nagrody które JerAx wygrał na różnego rodzaju turniejach liczą 3,163,536$. Przeliczając to na złotówki mamy sumę 12,038,186.54 zł W tym roku jednak JerAx nie zajmuje pierwszej pozycji samemu. Tyle samo co JerAx zainkasowało dwóch jego kolegów z drużyny a mianowicie Sébastien „Ceb” Debs, oraz Topias „Topson” Taavitsainen. Ciekawe jest to że całą roczną sumę zarobili wygrywając jeden turniej The International 2019.

Zarobki graczy CS:GO

W porównaniu do zeszłego roku Dota 2 nie zdominowała całkowicie topki. W tym roku do najlepiej zarabiających graczy dołączyli gracze Fortnite oraz PUBG. Spadła natomiast pozycja graczy CS:GO. Rok temu pierwszy gracz csa uplasował się na 16 pozycji. W tym roku pierwszy gracz popularnej strzelanki jest dopiero na 46 miejscu. Zarobki też są zdecydowanie niższe, ponieważ dwa lata temu dev1ce jako najbardziej dochodowy w 2018 zarobił 730,650$, a zeszłoroczny lider to gracz Teamu Liquid Stewie2k, który osiągnął pułap 482,700$. Wynika to z tego, że w 2018 Astralis totalnie zdominowało scenę. W tym roku również to zrobili, lecz nie na aż tak dużą skalę dlatego nagrody rozdzieliły się na dwa teamy. Dodatkowo warto zaznaczyć że patrząc tylko na drużyny CS:GO Astralis i TL wyróżniają się na tle innych drużyn. Drugie Astralis ma jakieś 300k przewagi nad kolejnym Vitality.

Polacy w zestawieniu

Polaków, wbrew pozorom nie trzeba szukać głęboko w tym zestawieniu. Ku mojemu zdziwieniu najwięcej nie zarobił jednak Jankos tylko Michał „Nisha” Jankowski. Polski gracz Doty 2, zarobił w ubiegłym roku 730,265$.
Warto zaznaczyć że Michał ma 19 lat. Zdziwiło mnie prowadzenie Nishy, gdyż jest on bardzo mało rozpoznawalny, w porównaniu do chociażby złotej piątki z Virtus.Pro, czy Jankosa z G2. Jankos zarobił na turniejach około 70 tysięcy dolarów więcej niż rok temu. Czy RIOT daje zbyt małe pieniądze na turnieje? Przecież Polak wygrał w zeszłym roku praktycznie wszystko prócz mistrzostw świata, na których musiał uznać wyższość FunPlus Phoenix. A co z naszymi gwiazdami csa. Po kolejnym niezbyt udanym roku jednym graczem który jest w zestawieniu jest Tomasz „phr” Wójcik. Jego wygrane z turniejów patrząc przez pryzmat innych polskich zawodników wyglądają mizernie bowiem wynoszą 60 tysięcy dolarów. Nie jest to zbyt duża kwota patrząc na pule nagród wielu turniejów csa.

Michał "Nisha" Jankowski

Źródło – https://www.esportsearnings.com

Komentarze

Scroll to top