Hearthstone

Która talia jest najlepsza w obecnej mecie?

 

Zeszłotygodniowe nerfy wprowadziły sporo zamieszania w Karczmie. Niektóre listy zostały bardziej osłabione, inne mniej. Ale która talia jest najlepsza?

Kilka czołowych talii zostało osłabionych przez zeszłotygodniowego nerfy (możecie o nich przeczytać tutaj). Jednak wiele list nie ucierpiało, a najlepsze z nich przedstawię Wam poniżej.

Highlander Secret Hunter

Talia, która od wyjścia „Wybawców Uldum” cały czas znajduje się czołówce najlepszych talii. Jak sama nazwa wskazuje, w całej talii nie ma żadnego duplikatu. Jak nią grać? W muliganie staramy się znaleźć takie karty, jak Powierniczka TajemnicTropiciel Fazowy, Zwierzęcy Towarzysz oraz dowolny sekret z talii, aby móc nakładać presję od samego początku rozgrywki. W kolejnych fazach staramy się utrzymywać tempo, dzięki Zgubie SmokówBrannowiSjamatowi i Smoczej Królowej Alekstraszy. Jeśli nasz przeciwnik będzie próbował zasłaniać się prowokacjami, to możemy łatwo się ich pozbyć za pomocą Zabójczego StrzałuRozkazu Zabicia lub wyciszyć je, za pomocą Łamacza Zaklęć. Najlepszym matchupem dla tej talii jest Nomi Priest (Współczynnik zwycięstw: 80%), a najgorszy to Face Hunter (Współczynnik zwycięstw: 42%). Cała talia kosztuje niecałe 14 tysięcy pyłu i według mnie jest warta stworzenia.

Link do pełnych statystyk: https://hsreplay.net/decks/pPfPVuL8LzJeu6gGYJoo6b/

Token Druid

Talia przez wielu pokochana, a przez jeszcze innych znienawidzona. Token Druid to obecnie jedna z najbardziej agresywnych talii. Znajdziemy w niej wiele kart, które albo przywołują kilku stronników na nasz stół (Miotaczka DrzewcówSiła Natury), albo dodają do naszej ręki nowe zasoby (Zbieraczka Żołędzi, Dendrolog). Po odpowiednim rozbudowaniu stołu (tzn. gdy posiadamy 3 lub więcej stronników) zaczynamy ich boofować, poprzez użycie Mocy Dziczy lub zaklęć odkrytych dzięki Dendrologowi, a do wykończenia przeciwnika przyda się Dziki Ryk, dzięki któremu możemy w jednej turze zadać naszemu przeciwnikowi nawet 40 punktów obrażeń. Najlepszym matchupem jest Highlander Galakrond Priest (Współczynnik zwycięstw: 75%), a najgorszy to Galakrond Zoo Warlock (Współczynnik zwycięstw: 45%). Cała talia kosztuje 6400 pyłu i jest idealna dla wszystkich fanów agresywnych talii.

Link do pełnych statystyk: https://hsreplay.net/decks/t7sNk8jHbIuKbhBEiIy5Le/

Quest Ressurect Priest

Dla wielu Quest Ressurect Priest to kolejny kandydat do nerfów. Talia obecnie jest bardzo silna i elastyczna, dzięki czemu można nią skutecznie ogrywać różne rodzaje talii. Jeśli chodzi o taktykę: na większość matchupów zatrzymujemy na ręce Zadanie, aby w miarę jak najszybciej je wykonać i wzmacniać swoje jednostki. Dodatkowo staramy się znaleźć PokutęZionięcie Nieskończoności i Słowo Cienia: Ból, gdyż dzięki nim będziemy utrzymywać kontrolę nad całym stołem. W następnych turach chcemy znaleźć Mistrza KamuflażuTaureńskiego Nosiwodę i Przewodnika Dusz, dzięki którym łatwo zdobędziemy przewagę. Zazwyczaj grę wygrywa nam zagranie Zbiorowego Wskrzeszenia i Kolekcji Klonów Zereka, gdyż większość talii nie posiada kart niszczących stół. Najlepszym matchupem jest Quest Warrior (Współczynnik Zwycięstw: 76%), a najgorszym Malygos OTK Rogue (Współczynnik Zwycięstw: 27%). Koszt całej talii to 11240 pyłu.

blank

Link do pełnych statystyk: https://hsreplay.net/decks/geNqeue4iCqLqPxUmMovue/

Mech Paladin

Mech Paladin również pojawiał się po wyjściu Wybawców Uldum i był całkiem niezła talią. Obecnie Mech Paladin również jest dobry, ale w mecie znajdziemy kilka lepszych talii. Mimo to, tą listą gra się bardzo przyjemnie, gry są dosyć szybkie i proste. Jak grać tą talią? Na starcie szukamy kart za 1 i 2 punkty many (Kryształologia, GalwanizatorKangurobot i nawet C14CH-C14Ch). Następnie w kolejnych fazach kontynuujemy nakładanie presji poprzez dogrywanie Maszyny BojowejReplikatora Bojowego i DarKrólów. Do wykończenia przeciwnika przyda się na pewno Leeroy Jenkins. Talia jest dosyć prosta i tania, ponieważ kosztuje tylko 7040 pyłu. Najlepszy matchup dla tej talii to Khadgar Mage (Współczynnik Zwycięstw: 68%), a najgorszym Galakrond Zoo Warlock (Współczynnik zwycięstw: 42%).

blank

Link do pełnych statystyk: https://hsreplay.net/decks/GV7svxca4W2kfLfP6Sg1Df/

Obecnie na ladderze najlepiej radzi sobie Highlander Secret Hunter, którego win ratio wynosi około 63%.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top