Counter Strike

Kryptowaluty rosną w siłę. Coraz większy wpływ na rynek gier

 

Z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, że kryptowaluty zyskują w ostatnim czasie na popularności. Sięga po nie coraz więcej osób, a one same stają się łatwo dostępne. Handel umożliwiają serwisy internetowe, w których nawet bez wychodzenia z domu można założyć konto. Tak przystępna forma sprawia, że stają się one nie tylko formą inwestowania pieniędzy, ale również alternatywą dla tradycyjnych pieniędzy w wirtualnym świecie.

Szczególnie w środowisku związanym z nowymi technologami, kryptowaluty coraz częściej używane są do płatności, inwestycji czy nawet dobrej zabawy. Zakupy nimi akceptuje coraz więcej firm, nie brak też gier, które są z nimi powiązane. Gacze chętnie sięgają po tytuły NFT czy tematycznie oparte na wirtualnych monetach, by więcej dowiedzieć się o ich wydobywaniu czy inwestowaniu.

Coraz więcej gier związanych z tematyką kryptowalut

Na rynku nie brak tytułów związanych z wirtualnymi monetami. Jedną z najbardziej znanych gier tego typu jest „Crypto Mining Simulator”, pozwalająca na przeprowadzanie symulacji budowy prawdziwej platformy do kopania kryptowalut. Dostępna jest nawet na platformie Steam, a w jej ramach możliwe jest zbudowanie niestandardowego komputera o wyjątkowych parametrach, a także umieszczenie go w nieszablonowym, spersonalizowanym pokoju.

Drugim tytułem pozwalającym graczowi poczuć się niczym prawdziwy górnik wydobywający kryptowaluty, jest CryptoClickers: Crypto Idle Game. W tym przypadku również cała fabuła oparta jest o wirtualne pieniądze, których trzeba wydobyć jak najwięcej. Co istotne, gra polega na symulacji, użytkownicy nie zarabiają więc prawdziwych pieniędzy, ale mogą przekonać się, na czym dokładnie polegają takie działania.

Wielu ludzi inwestuje w kryptowaluty

Szansa na spróbowanie swoich sił w symulacji wydobywania wirtualnych pieniędzy sprawia, że coraz więcej osób chce również inwestować swoje prawdziwe środki w kryptowaluty. Dotyczy to szczególnie osób związanych z branżą technologiczną, które uważnie śledzą wszelkie doniesienia z tej dziedziny. Praktyka taka może przynieść ewentualne zyski, pamiętać jednak trzeba też o ryzyku, którym obarczone są wszelkie działania inwestycyjne.

Niezwykle ważna jest również bezpieczna giełda kryptowalut, umożliwiająca handel monetami. Na rynku jest ich wiele, konieczne jest więc zorientowanie się, które oferują najlepsze warunki gry. Warto zwrócić uwagę np. na takie elementy, jak opłaty dodatkowe narzucane przez pośredników czy koszty przeprowadzania różnego rodzaju transakcji. Im są wyższe, tym niższa okaże się ostateczna wygrana. Warto zwrócić też uwagę na formę działalności takich platform – zalecane jest powierzanie swoich środków wyłącznie tym witrynom, które działają w pełni legalnie i są kontrolowane przez odpowiednie organy. Niezbędne jest też śledzenie najnowszych wiadomości z branży technologicznej, które mogą mieć wpływ na kursy kryptowalut i ostateczny wynik finansowy inwestorów.

Nadchodzą nowe gry NFT

Symulatory wydobycia kryptowalut to też niejedyny ślad, jaki w branży gier odcisnęły kryptowaluty. Coraz głośniej mówi się o ich znaczeniu dla sektora tytułów NFT, czyli związanych z niezamiennymi, unikatowymi tokenami kryptograficznymi. Cała ich technologia oparta jest na Blockchainie. Przekształcenie opłat w tradycyjne monety mogłoby przynieść znaczne korzyści zarówno graczom, jak i twórcom, a także usprawnić wszystkie płatności. Co więcej, gracze mieliby szansę handlować i wykorzystywać swoje kryptowaluty, które pozyskali poza wirtualną rozgrywką, co wpłynęłoby na znaczne powiększenie ich rynku zbytu.

Pojawia się coraz więcej gier NFT, które cieszą się ogromną popularnością.  Obok kultowego już Axie Infinity jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne tytuły wykorzystujące niezamienne tokeny. Wymienić tu można m.in. najnowszą Battle of Guardians. To NFT PvP, rozgrywana w czasie rzeczywistym. Gracze rywalizują w niej ze sobą, walczą i zdobywają nagrody. Na razie wykorzystywane są w niej dwie waluty, dzięki którym zdobywać można tokeny.

Drugi tytuł, o którym głośno jest w ostatnim czasie, to RaceFi, oparty na tematyce wyścigów samochodowych. Uważany jest za produkcję, która w 2022 roku może odnieść sukces i zdobyć znaczącą popularność. Tokeny NFT w tym przypadku mogą być wieloma różnymi częściami gry, w których posiadanie wejść mogą gracze. Ponadto nagradzani mają być też użytkownicy, którzy dzięki swoim wirtualnym osiągnięciom znajdą się wysoko w tabeli liderów.

Komentarze

Scroll to top