Eventy

JUŻ JUTRO STARTUJE KOLEJNA EDYCJA PGA!

 

Największe targi gier komputerowych powracają!

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena odbędzie już w najbliższy weekend. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

 

Gry przede wszystkim 

Od samego początku wizytówką Poznań Game Arena są przedpremierowe i premierowe pokazy gier. Czołowi producenci prezentują wówczas swoje najnowsze produkcje, a uczestnicy mogą na własnej skórze przetestować i ocenić liczne gry dostępne u poszczególnych wystawców. Nie inaczej będzie i tym razem. Gracze będą mieli do dyspozycji aż 1500 stanowisk, na których każdy miłośnik gamingu znajdzie coś dla siebie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? 

 

Pierwszy pokaz polskiej wersji Cyberpunk 2077​​​​

Produkcja studia CD-Projekt RED to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, jakie ukażą się w 2020 roku. Wszyscy odwiedzający tegoroczną edycję PGA będą mogli zobaczyć w akcji najnowszą produkcję CD PROJEKT RED, po raz pierwszy prezentowaną w polskiej wersji językowej. Pokazy będą prowadzone na żywo przez deweloperów gry na stoisku ​Cyberpunk 2077 (hala 7A, pawilon 3). Pokazy będą prowadzone podczas całych targów, a jedną prezentację będzie w stanie obejrzeć od 70 do 80 osób. 

 

Więcej na temat obecności Cyberpunk 2077 na PGA: 

Cyberpunk 2077 na Poznań Game Arena!

 

Liczne atrakcje od Ubisoftu

Podczas poznańskich targów nie zabraknie czołowych graczy światowego rynku gier. Wśród nich jest m. in. Ubisoft – znany na całym świecie producent, który na swoim koncie ma takie tytuły jak chociażby Assassin’s Creed. Oto, co Ubisoft planuje zaprezentować na PGA. 

 

Watch Dogs Legion po raz pierwszy w Polsce 

Do premiery Watch Dogs Legion zaplanowanej na 6 marca 2020 roku pozostało jeszcze mnóstwo czasu. Dla wszystkich wyczekujących nowej produkcji Ubisoftu mamy świetną wiadomość. Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający będą mogli zobaczyć wersję demostracyjną najnowszej odsłony serii Watch Dogs. Prezentacja gry będzie miała formę pokazów kinowych odbywających się we wszystkie dni targów. 

To jednak nie wszystko. Wśród tytułów, jakie znajdziecie w strefie Ubisoftu pojawią się: Ghost Recon Breakpoint, The Division 2, Anno 1800, Just Dance, Rainbow Six Siege. 

 

Więcej na temat obecności Ubisoft na PGA: 

Nie tylko nowości – Ubisoft przygotował również klasyki

Ghost Recon Breakpoint i nie tylko

Pokaz Watch Dogs Legion na PGA!

 

Nintendo kolejny raz na Poznań Game Arena

Wyjątkowy świat Nintendo, dziesiątki niespodzianek, a to wszystko na 90 konsolach gotowych do przetestowania najgorętszych produkcji, w tym Ring Fit Adventure, która zyska specjalną strefę przeznaczoną tylko dla tej gry. To w niej możesz spełnić swoje pragnienie stania się lub pozostania fit. Nie zabraknie też produkcji autorstwa twórców niezależnych jak i przedpremierowych tytułów. Przekrój dostępnych gier będzie wyjątkowo szeroki jak nigdy wcześniej w historii. 

 

Więcej na temat obecności Nintendo na PGA: 

90 konsoli i 30 gier na stoisku Nintendo

 

Nie tylko Cyberpunk 

Premierowe tytuły do ogrania, Giermasz z bogatą ofertą gier i gadżetów kolekcjonerskich, oficjalny turniej Farming Simulator League – to tylko niektóre z atrakcji, które w tym roku dystrybutor gier wideo CDP zapewni uczestnikom targów Poznań Game Arena 2019.

To będzie największe wydarzenie w całej historii obecności CDP na PGA. Na łącznie blisko 1200 m2 uczestnicy poznańskiego święta gamingu i nowych technologii będą mogli przetestować najgorętsze tegoroczne premiery CDP, zaopatrzyć się w gry i gadżety w wyjątkowych cenach na Giermaszu, przeżyć esportowe emocje podczas turnieju Farming Simulator League. 

 

Więcej na temat obecności CDP na PGA:

CDP ogłasza pierwsze atrakcje na PGA 2019

 

Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej 

E-sport od zawsze był ważną częścią Poznań Game Arena. Nie inaczej jest w tym roku. 

WarmUP PGA – taką nazwę będzie nosić główna scena gamingowa, na której najlepsze polskie zespoły rozpoczną swoje zmagania w ramach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. 

Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje min. w grę FIFA oraz Simracing.

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

 

Więcej na temat Polskiej Ligi Esportowej na PGA: 

Polska Liga Esportowa zamelduje się na PGA

 

PLE: inauguracja coraz bliżej

 

Twórcy niezależni ponownie pojawią się na PGA

W kilku słowach dla niewtajemniczonych – strefa Indie Games to miejsce, gdzie swoje cyfrowe działa prezentują twórcy niezależni. To dzięki nim każdego roku strefa Indie Games jest tak wyjątkowa. Deweloperzy prezentujący się w tym miejscu na PGA prześcigają się w pomysłach na projekty, w których to grywalność i frajda odgrywają decydujące znaczenie. Z każdą edycją rośnie także poziom prezentowanych produkcji. Wraz z poziomem zwiększa się zainteresowanie samą strefą. Niesłabnąca popularność sprawia, że pawilon, w którym prezentowane są dzieła twórców niezależnych jest po brzegi wypełniony zwiedzającymi.

Dla samych deweloperów to oczywiście świetna okazja nie tylko do zaprezentowania się światu, ale również do uzyskania bezcennego feedbacku ze strony zwiedzających. Wszystkie uwagi, sugestie są skrupulatnie zapisywane. Wszystko po to, aby obecne i przyszłe produkcje mogły jeszcze lepiej spełnić oczekiwania graczy.

Przykładowe tytuły, jakie pojawią się w trefie Indie:

  • Chernobylite 
  • #DRIVE
  • Fury Unleashed
  • Tohu
  • Shing! 

 

Game Industry Conference – największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy

Game Industry Conference to największe wydarzenie biznesowe i profesjonalne wydarzeni poświęcone grom na wschód od Kolonii. GIC to łącznie ponad 3600 uczestników z ponad 640 firm i 46 krajów, 29 wystawców biznesowych, +130 prelekcji na różnych poziomach zaawansowania. Ponad 500 przedstawicieli branży, umawia 1100 spotkań tylko w systemie MeetToMatch. GICa i MeetToMatch poleca 97% jego uczestników, a zawierane przez nich umowy sięgają nawet kilku milionów złotych. Game Industry Conference to Mekka dla ekspertów z branży, miejsce wymiany wiedzy branżowej, spotkania, strefa wystawiennicza B2B, ale jednocześnie wykłady, panele czy powiększona w tym roku strefa rekrutacji Geek Careers Zone dostępne dla każdego uczestnika Poznań Game Arena.

Wydarzenia obrastają też dodatkowymi kongresami i zjazdami. Game Design Summit i GodotCon to międzynarodowe wydarzenia dla specjalistów, które potrwają już od środy 16 października. Z kolei Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” to wydarzenie otwarte, dla każdego zainteresowanego edukacją, nauką i uczelniami wyższymi w relacji do sektora gier. Więcej informacji, a także bezpłatną rejestrację dla reprezentantów organizacji pozarządowych, uczelni oraz administracji publicznej można znaleźć tutaj:

Kongres „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł” już w październiku

 

CEEGA – prestiżowe wyróżnienia dla twórców gier 

Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu, takich jak m.in.: Litwa, Łotwa, Rumunia, Macedonia, Białoruś, Mołdawia, Bułgaria, Gruzja, Słowacja, Węgry, Słowenia, Ukraina, Czechy i Polska. W ramach projektu co roku przyznawane będą nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, w sobotę w Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Epic Game Music – niezapomniane chwile z klimatyczną muzyką z gier 

 

EPIC GAME MUSIC to muzyczny genesis cyfrowego bytu i niezapomniany wieczór muzyki epickiej z gier. To potężne symfoniczno – rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata. Tego wieczoru wyzwolone zostaną wszelkie możliwe emocje i barwy, zarówno w sferze dźwięku, jak i obszarze wrażeń wizualnych.

Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). W repertuarze koncertu nie zabraknie legendarnych i kultowych soundtracków, sąsiadujących z wykonaniami przedpremierowymi z popularnych tytułów polskich i zagranicznych Zapraszamy na muzyczną podróż od Mario i Sonica, przez Dooma i Assasins Creed aż po Wiedźmina i God of War.

 

Dane organizacyjne

 

Gdzie

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań 

 

Kiedy

18-20 października 2019 roku 

 

Godziny otwarcia PGA:

 

Piątek, 18 października 2019 – 10:00-18:00

Sobota, 19 października 2019 – 9:00-20:00

Niedziela, 20 października 2019 – 9:00-18:00

 

Godziny otwarcia kas na terenie MTP:

 

Piątek, 18 października 2019 – 9:30-17:30

Sobota, 19 października 2019 – 8:00-19:30

Niedziela, 20 października 2019 – 8:00 – 17:30

 

Czynne wejścia

 

– Hol Zachodni (od ul. Śniadeckich) 

– Hol Wschodni (od Mostu Dworcowego) – wejście główne

– Hol Północny (od ul. Grunwaldzkiej, World Trade Center)

– Hol Południowy (od ul. Głogowskiej)

– Brama 8 (obok Holu Wschodniego, ul. Głogowska) 

– Brama 9 (ul. Głogowska vis-a-vis Dworca Zachodniego) 

 

Szybkie wejście dla biletów kupionych​​​​​ w przedsprzeaży:

– Hol Południowy

– Brama 8

– Brama 9 

 

Ceny biletów w przedsprzedaży

 

Bilet jednorazowy VIP DAY 18.10.2019 (piątek) Cena: 140 zł

Bilet jednorazowy 19.10.2019 (sobota) Cena: 35 zł

Bilet jednorazowy 20.10.2019 (niedziela) Cena: 30 zł 

 

Poznań Game Arena + Stars4Fans 19.10.2019 (sobota) Cena: 62 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans 20.10.2019 (niedziela) Cena: 54 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans 19-20.10.2019 (sobota i niedziela) Cena: 98 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans VIP 19-20.10.2019 (sobota i niedziela) Cena: 490 zł

 

 

Ceny biletów w kasach MTP podczas PGA:

 

Bilet jednorazowy VIP DAY 18.10.2019 (piątek) Cena: 160 zł

Bilet jednorazowy 19.10.2019 (sobota) Cena: 39 zł

Bilet jednorazowy 20.10.2019 (niedziela) Cena: 35 zł 

 

Poznań Game Arena + Stars4Fans 19.10.2019 (sobota) Cena: 70 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans 20.10.2019 (niedziela) Cena: 60 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans 19-20.10.2019 (sobota i niedziela) Cena: 110 zł

Poznań Game Arena + Stars4Fans VIP 19-20.10.2019 (sobota i niedziela) Cena: 500 zł.

 

Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata. 

 

Poznań Game Arena to trzydniowy event, w którym uczestnicy 80 tysięcy miłośników gamingu, esportu i nowych technologii. Dla tych, którzy w dniach 18-20 października zdecydują się odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowane są turnieje, konkursy, a także specjalne pokazy. Podczas tegorocznej edycji zwiedzający będą mieli okazję spotkać ponad 220 wystawców, w tym czołowe marki ze świata gier. Dziesięć pawilonów pełnych multimedialnych atrakcji wypełni aż 1500 stanowisk do gier. Nie zabraknie również twórców niezależnych, którzy w strefie Indie Games zaprezentują 130 polskich i zagranicznych tytułów. O obsługę medialną wydarzenia zadba 420 przedstawicieli mediów, w tym 50 zagranicznych dziennikarzy. 

 

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top