Counter Strike Inne Poradniki Technologia

Jak zmniejszyć ping i lagi w CS:GO, League of Legends i innych grach?

 

Ping w grach jest bardzo ważnym czynnikiem. Często jest powodem do frustracji. Czy istnieje zatem sposób na zmniejszenie pingu w grach? Jak to zrobić? Jak sprawdzić swój ping? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym tekście.

Co to ping?

Ping to inaczej narzędzie służące do pomiaru opóźnienia naszego internetu do danej usługi np. do strony WWW, czy serwera gier np. w CS:GO. Im mniejszy ping, tym lepiej, ponieważ serwer otrzymuje informacje z mniejszym opóźnieniem (np. strzał w przeciwnika), więc jest to bardzo ważny parametr dla profesjonalnych graczy esportowych. Dobry ping dla gracza wynosi poniżej 50ms.

Jak sprawdzić aktualny ping?

Warto pamiętać, że ping jest zmienny i jest zależny od kilku czynników. Przed rozpoczęciem rozgrywki np. w CS:GO warto zmierzyć swój ping. Aby tego dokonać wystarczy wejść np na stronę speedtest.net i kliknąć przycisk „GO”. Zostanie wykonany pomiar szybkości pobierania, wysyłania i wartość ping naszego łącza sieciowego. Warto dodać, że pomiary wykonane zostaną do najbliższego serwera znajdującego się w Polsce, więc ping jaki się pokaże będzie odpowiadał wartości opóźnienia dla Polskich serwerów.

Możemy zmienić serwery i sprawdzić swój wynik, np we Francji. Wystarczy użyć widocznego odnośnika „Change Server” i wybrać jedną z dostępnych opcji. W moim przypadku ping dla serwera we Francji wynosi 40ms. Widoczna jest różnica między Polskimi serwerami, wynosi ona aż 38ms.

Znalezione obrazy dla zapytania: ping w grach

Jak zmniejszyć ping?

Jest kilka sposobów na zmniejszenie pingu w grach. Najczęstszym powodem jest pobieranie dużych plików w tle na komputerze. Często ktoś po prostu obciąża nasze łącze internetowe np. oglądając netflixa w fullhd, bądź pobierając duże pliki przez co opóźnienie wzrasta. Wystarczy przerwać pobieranie lub zmniejszyć jakość oglądania filmów. Warto zobaczyć, czy jakaś aplikacja, bądź system nie pobiera dużej aktualizacji – Windows często lubi sobie pobrać kilka gigabajtów.

Jeśli korzystasz z łącza mobilnego, bądź radiowego ważnym czynnikiem może być pogoda. Poprzez pogorszenie się sygnału podczas deszczu, burzy lub śniegu szybkość i stabilność internetu spada, przez co ping rośnie w górę. Tego problemu nie dotyczy łącze po kablu i światłowodzie, gdyż kabel jest odporny na warunki atmosferyczne.

Jak zmniejszyć ping w lolu?

Jednym ze sposobów na zmniejszenie pingu jest połączenie się poprzez kabel ethernet, jeżeli używamy połączenia po wifi. Połączenie bezprzewodowe generuje pewne opóźnienie, przez co ping jest wyższy. Po kablu ten problem nie występuje.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top