Hearthstone

Jak wbić legendę w Hearthstone?

 

W dzisiejszym artykule przedstawię wam kilka porad, które pomogą wam wbić legendę w Hearthstone. Pamiętajcie, że każdy może wbić legendę, wystarczy tylko chcieć. Sam wbijałem ją wielokrotnie, a niżej wymienione wskazówki były bardzo przydatne.

  1. Musicie określić swój cel

Aby móc wbić legendę, przede wszystkim musicie postawić sobie jasny cel i stopniowo się do niego przybliżać. Załóżmy, że jesteście nowym graczem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z Hearthstonem, najwyższą rangą jaką wbiliście jest ranga 20 i postanowiliście dojść do Legendy. Osiągnięcie tej rangi dla nowego gracza, a nawet dla wielu doświadczonych jest trudne. Najlepiej przybliżać się do wykonania tego celu stopniowo, np. w pierwszym sezonie wbić 15 rangę, w kolejnym sezonie 10 i tak dalej, aż w końcu uda wam się osiągnąć rangę Legendarną. Małymi krokami do celu.

  1. Starajcie się używać dobrych i sprawdzonych talii

Dobrze, określiliście już swój cel, ale teraz potrzebujecie talii aby móc go spełnić. Używaj sprawdzonych talii. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Hearthstonem, często same próbują budować talie. Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż poznaje się karty i mechaniki, ale niestety w 90% nie będą one wystarczające, aby wspiąć się wyżej w rankingu. Tu z pomocą przychodzi nam Internet. Istnieje wiele różnych stron, które badają metę i gromadzą najlepsze talie używane przez graczy. Najlepszymi  z nich są hearthstonetopdecks.com  i HSReplay.net. Są to witryny, na których wielu profesjonalnych graczy udostępnia swoje talie, aby pomóc innym w walce o wyższe rangi lub po prostu pochwalić się czym najlepiej im się gra. Przy wyborze talii kierujcie się tak zwanym winratem, czyli współczynnikiem zwycięstw. Dodatkowo z tych stron można pobrać decktrackery, czyli aplikacje, które podczas gry pokazują nam jakie karty pozostały nam w talii, które karty zagrał przeciwnik itp. Jest to bardzo pomocne przy planowaniu zagra .blank

  1. Musicie poświęcić dużo czasu

Wbicie legendy nie zajmuje 2-3 godzin. Zazwyczaj trwa to kilka, a nawet kilkanaście dni, dlatego aby to osiągnąć musicie poświęcić dużo czasu. Najlepszym sposobem jest regularne granie, na przykład 2-3 godziny dziennie.

  1. Musicie przełamywać „mental blocki”.

Mental Blocki to nasze wewnętrzne bariery, które utrudniają nam wbijanie legendy. W Hearthstonie możemy spotkać ich wiele, na przykład: najwyższą rangą jaką wbiliście jest 9 i od paru sezonów nie możecie wbić wyższej(ranga stała się dla was Mental Blockiem) albo grając gry rankingowe cały czas przegrywacie na konkretną klasę lub talię. Po prostu traci się wiarę i pewność, a do tego nie można dopuścić. Trzeba próbować je przełamywać, np. grając jakimiś innymi taliami, grając z bardziej doświadczonym zawodnikiem, który może pomóc nam rozegrać ciężki dla nas pojedynek.

  1. Kluczem jest skupienie i spokój.

Czasami przytrafi się taki dzień, kiedy nie możemy wygrać żadnej partii. Nie dochodzą nam odpowiednie karty, trafiamy na kontrujące nas talie. Często w tych sytuacjach denerwujemy się, ale mimo to gramy dalej. Jest to tzw. „tilt”. Tak naprawdę jest to najcięższy rywal jakiego przyjdzie nam pokonać. Kiedy zaczynamy się denerwować tracimy koncentrację na grze, nie myślimy nad naszymi poczynaniami, tyko skupiamy się na tym, jaki Hearthstone jest dla nas złośliwy,. W takich sytuacjach jest kilka opcji:

–  Możecie grać dalej i próbować przełamać złą passę

–  Możecie zmienić tryb gry, np. na przygodę

Ale najlepszym sposobem jest zrobienie sobie przerwy od gry. Kiedy widzimy, że po prostu to nie jest nasz dzień, przegrywamy pojedynek za pojedynkiem i zaczynamy się tym irytować, najlepiej wyłączyć grę, zrobić sobie od niej krótką przerwę i odpocząć, posłuchać muzyki, poczytać książkę czy pograć w piłkę. W ten sposób zapomnimy o złych doświadczeniach i wrócimy do gry z pozytywną energią.

  1. Oglądajcie gry profesjonalnych graczy

Często jest tak, iż znajdziemy w Internecie bardzo dobrą talię, ale nie wiemy jak nią grać. Najlepszym sposobem, aby nauczyć się grać daną talią jest oglądanie poradników i streamów profesjonalnych zawodników. Na tych materiałach zawodnicy starają się tłumaczyć swój tok myślenia, czego obawiają się grając na daną talię i dlaczego zdecydowali się na takie, a nie inne zagranie.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top