Biznes

Paysafecard nie tylko do grania w gry – czym jest ta forma płatności?

 

Lubisz grać w gry, a może cenisz sobie bezpieczne płatności bez podawania szczegółowych danych osobowych i kredytowych? W takiej sytuacji karta PSC jest idealna dla Ciebie! Za kartę Paysafecard zapłacisz niemal za wszystko, pod warunkiem, że dany sklep umożliwia tę formę płatności. Za pośrednictwem PSC kupimy gry na Steam, opłacamy także mikrotransakcje (np. v-dolce w Fortnite, skiny do LoL-a czy też zawartość premium w World of Tanks). Płatności PSC honorowane są przed ponad 4000 sklepów tj. Amazon, Zalando, Spotify, PlayStation Store czy AppStore. Paysafecard to system płatności, działający na zasadzie doładowania prepaid, które umożliwia nam dokonywanie zakupów w sieci. 

Czym jest PSC i jak działa?

Wiele graczy oraz osób, mimo postępu w zakresie bezpieczeństwa w sieci, nadal ma opory przed tym, aby korzystać z płatności internetowych czy podpinania do sieci swoich kart kredytowych. W przypadku jednak chęci opłacenia danego produktu, np. zakupu gry na Steam, mamy możliwość skorzystania z Paysafecard. 

Jest to karta przedpłacowa, po której doładowaniu dostaniesz 16-znakowy kod. Karta umożliwia płacenie w internecie bez podawania danych osobowych czy wrażliwych. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy założyć konto w usłudze paysafecard, a następnie zasilić swoje indywidualne konto określoną kwotą. Możemy wybrać doładowania na 20, 30, 50, 100 i 200zł. Po doładowaniu, uzyskujesz swój niepowtarzalny 16-znakowy kod PIN. Następnie owy kod dołączasz do aplikacji lub strony internetowej danego sklepu, dokładnie tak samo, jak kartę kredytową, jednak bez konieczności wpisywania swoich danych. po wybraniu opcji „płatność za pomocą Paysafecard” wpisujesz PIN i dokonujesz zakupów na stronie sklepu lub partnera PSC, a twoje środki są pomniejszane z wirtualnego portfela. 

Zalety PSC i gdzie je kupić?

Jeśli sporo grasz i potrzebujesz szybko środków do zakupów, warto skorzystać z PSC, tym bardziej, że nie jest to karta jednorazowa. Doładowania PSC można kupić w niektórych kioskach czy supermarketach. Możesz też założyć konto bezpośrednio na stronie Paysafecard. 

Samo PSC posiada sporo zalet. Do największych z nich należy brak konieczności podawania w sieci danych wrażliwych. Za pomocą PSC możesz też łatwiej kontrolować swoje wydatki. Dużą zaletą jest też to, że płata jest natychmiastowa oraz anonimowa. Płatności PSC za gry to gwarancja bezpieczeństwa środków, jakie zgromadziłeś, a także większe bezpieczeństwo płatności online. Dużą zaletą są też możliwości kupna doładowania PSC online, za pośrednictwem dedykowanych stron. 

Bezpieczeństwo karty Paysafecard

Wiele osób zastanawia kwestia bezpieczeństwa. Mimo powszechności płatności online, wciąż wiele osób boi się podawania swoich danych, wyłudzenia ich przez podmioty niepożądane. W przypadku Paysafecard, wystarczy doładować swoje konto na stronie https://sklep.mojeplatnosci.pl/ i cieszyć się bezpiecznymi zakupami w sieci na ulubione gry.

W trakcie każdych zakupów dysponujemy tylko tym, co posiadamy. Nie musimy podawać swoich danych osobowych, PESELu czy nr karty kredytowej. 

Dodatkowo, w kontroli i bezpieczeństwie naszych środków pomagają limity na PSC. Pierwszy z nich stanowi maksymalny nominał możliwy do kupienia. Jest to doładowanie na 200zł. Poza tym, nakładane są na użytkowników limity miesięczne transakcji. Przy koncie Standard jest to limit 1000zł/mies, a przy koncie Unlimitedto 70 tys zł rocznie. 

Jeśli zatem jesteś nałogowym graczem, ale chcesz kontrolować swoje wydatki na zakupione gry, korzystanie z karty Paysafecard to świetny sposób na pilnowanie wydatków.

Komentarze

Scroll to top