Counter Strike

Jak fighterzy relaksują się przed walką?

 

Wyobraź sobie, jakie emocje towarzyszą sportowcom przed ważnymi zawodami. Niektórzy przegrywają, ponieważ nie potrafili poradzić sobie z psychicznym stresem dnia poprzedniego, nie potrafili się zrelaksować i odpocząć.

Zawodnicy MMA znają na własnej skórze stres przed ważną walką. Jak mówią profesjonaliści, odrobina ekscytacji jest absolutnie normalna. Ale w dużych ilościach stres może przeszkodzić w dobrym występie i zniweczyć wszystkie wysiłki włożone w przygotowania.

Dlatego tak ważne jest, aby zawodowi sportowcy, w tym fighterzy, zrelaksowali się i odpoczęli w przeddzień ważnego wydarzenia.

Zebraliśmy kilka technik, które zawodnicy MMA stosują, aby pozbyć się stresu i przywrócić zdrowie psychiczne przed ważną walką. Każdy człowiek jest inny, dlatego ważne jest, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie.

Medytacja

Jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się przed ważnym wydarzeniem jest medytacja. Nie musisz robić wszystkiego zgodnie z zasadami. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnej pozycji, rozluźnisz całe ciało, zamkniesz oczy i spróbujesz skoncentrować się na oddechu.

Wielu fighterów praktykuje medytację, aby stać się bardziej skoncentrowanymi i zimnokrwistymi. Ostatnio znany zawodnik UFC Sean O’Malley przyznał, że praktykuje medytację, aby poradzić sobie z niepokojem i nastroić się na ważną walkę.

Muzyka

Słuchanie muzyki również może być bardzo pomocne w walce ze stresem. Nie chodzi o to, by wybierać najspokojniejsze utwory, ale te, które najbardziej lubisz. Koncentrując się na swoich ulubionych utworach, można odłożyć na bok wszystkie złe myśli i pozwolić mózgowi odpocząć.

Gry wideo

Wielu znanych fighterów, takich jak Ronda Rousey i Jamie Varner, uwielbia gry na konsole, a nawet prowadzi streamingi. Gry pomagają rozładować stres po ciężkim treningu i uwolnić negatywne emocje.

Niektórzy fighterzy wolą bardziej „dorosłe” gry. Na przykład Tyson Fury często odwiedza kasyna i zakłady bukmacherskie, aby rozładować stres.

Sen

Najbardziej oczywistym i przewidywalnym sposobem na rozładowanie stresu jest sen. Wiele problemów zdrowotnych wynika z braku snu, dlatego ważne jest, aby poświęcać na tę przyjemną czynność co najmniej 7-8 godzin dziennie.

Wymieniliśmy najpopularniejsze techniki, które zawodnicy MMA stosują w celu rozładowania stresu. Być może znajdziesz wśród nich coś dla siebie. W przypadku hazardu najważniejsze jest, aby nie przesadzić. Grając w kasynie online za złotówki można łatwo stracić granicę między zwykłą rozrywką a uzależnieniem. Wielu znanych sportowców zaczęło odwiedzać kasyna, aby odreagować stres, a skończyło się na tym, że zostawili tam miliony dolarów. Lepiej więc skorzystać z bezpieczniejszych sposobów, które nie powodują uzależnienia, takich jak praktyki duchowe czy słuchanie muzyki.

Komentarze

Scroll to top