Wywiady

iSmerfiq o MCS League: Mam nadzieję że to nie będzie jedyna taka inicjatywa

 

Przeprowadziliśmy wywiad z jednym z uczestników MCS League, które już niebawem odbędzie się w Warszawie. Swoimi przemyśleniami na temat kompetycji dzieli się iSmerfiq.

 

Co sądzisz o samym pomyśle włączenia Minecrafta do esportu?
Pomysł włączenia Minecrafta do esportowego, to dobry pomysł. W minecraft jest dużu minigierek, które bardzo dobrze się nadają, do rywalizacji i wywoływania emocji.

 

Jak wpłynie to na społeczność graczy? 
Wpływ na społeczność graczy może być różny, ponieważ Minecraft kojaży się dla większości graczy z "Klockami, budowaniem", lecz nie patrzą na takie aspekty jak dynamiczność tej gry i rozwój w strefie serverów, rywalizacji, pvp, trybów gry. Minecraft nie ogranicza się jedynie do budowania. Lecz są i osoby, które lubią tą grę, a także takie, które nie- więc zdania będą podzielone.

 

Powstał projekt MCS Warszawa 2019, w którym sam bierzesz udział jako zawodnik. Jak wygląda proces przygotowywań?
Ten projekt jest, bardzo fajną inicjatywą. Przygotowania, są różne. Nie chce zbytnio zdradzać, jak dokładnie moja drużyna się przygotowuję. Lecz zdradzę tylko tyle, że trzeba trenować, ćwiczyć, znaleźć słabości i mocne strony przeciwników. Każda drużyna pewnie, ma swoje własne sposoby na przygotowania.

 

Czy gracze mają określone role w drużynie, jak w innych sławnych esportowych tytułach? 
Tak, gracze mają określone role, każdy się specializuję w czymś innym i jest lepszy z czegoś innego. Jeden może dobrze grać z łuku, drugi może, mieć lepszy refleks, to zależy od człowieka.

 

Myślisz, że to jedyna tego typu inicjatywa, czy będzie ona kontynuowana?
Mam nadzieję, że to nie będzie jedyna taka inicjatywa, zapewne, jeżeli będzie duże zainteresowanie tym eventem, to napewno, organizatorzy zrobią takie coś znów.

 

Dlaczego zdecydowałeś się zgodzić wziąć udział w tym przedsięwzięciu?
Zdecydowałem się na to, ponieważ jest to pierwszy taki event w polsce, związany z Minecraftem, nagrywam tą grę, więc moim zdaniem jest to, bardzo fajna opcja, aby wystąpić wraz z innymi.

 

Gdybyś wraz ze swoją ekipą wygrał całe kompetycje, na co przeznaczysz tą ogromną nagrodę?
Jeszcze nie wiem, jakbym przeznaczył swoją część, może odłoże je na czarną godzinę, a może ulepsze coś w moim stanowisku/kanale na youtube, aby lepiej się oglądało, dla widzów. Tak dokładniej nie myślałem, o tym za bardzo.

 

Spodziewałeś się, że Minecraft w końcu trafi na wielką scenę- w Polsce?
Miałem taką nadzieję, że trafi. I w końcu to się stało! Jestem bardzo zadowolony z tego powodu.

Komentarze

Scroll to top