Eventy

GDC 2019: Intel prezentuje najnowsze rozwiązania wspierające rozwój branży gier

 

Podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference (GDC) Intel zaprezentował nową aplikację graficzną, program The Odyssey dla społeczności oraz rozwiązania technologiczne, które umożliwiają społeczności twórców gier uczynić PC najlepszą platformą do gier. Jako lider technologii z bogatą historią innowacyjności w grach, firma ogłosiła także nowe inicjatywy, które wspierają twórców i rozwój gier na platformie PC.

 

Wydajne procesory mobilne Intel® Core ™ 9 generacji
Technologia firmy Intel wyznacza tempo innowacji w grach i tworzeniu treści, jednocześnie umacniając pozycję lidera w dziedzinie gier komputerowych dzięki wprowadzeniu nowego procesora Intel® Core™ 9 (serii H) 9 generacji w drugim kwartale tego roku, w tym nowe procesory Intel® Core ™ i9. Cała gama wysokowydajnych procesorów mobilnych będzie napędzać najlepsze laptopy dla graczy i twórców cyfrowych treści. Mają one wydajność najwyższej klasy, która jest niezbędna by grać i rywalizować w grach AAA z płynną animacją czy też nagrywać i przesyłać strumieniowo treść z gier. Technologia Intel® Wi-Fi 6 AX200 (Gig+) zapewnia najnowszą i najlepszą łączność Wi-Fi, do szybkiej, pozbawionej opóźnień gry. Z kolei pamięć Intel® Optane™ umożliwia połączenie dużej pojemności i wysokiej wydajności systemu oraz szybkości reakcji w jeszcze smuklejszych maszynach. Dzięki powyższym rozwiązaniom Intel zapewnia kompleksową platformę do gier mobilnych. Więcej informacji na temat nowych procesorów pojawi się wraz z rynkową premierą, w drugim kwartale tego roku.

 

Poprawione wrażenia graficzne
Współpracując ściśle z partnerami i klientami oraz wprowadzając udział społeczności graczy na każdym kroku, firma Intel dąży do jeszcze większego usprawnienia wizualnego gier dla ponad miliarda konsumentów na całym świecie. Wśród najnowszych rozwiązań możemy wyróżnić:

•    Intel® Graphics Command Center – aplikacja, która pomaga optymalizować wrażenia płynące z użytkowania grafiki. Zbudowany od podstaw także w oparciu o opinie społeczności, Intel Graphics Command Center został zaprojektowany z myślą o prostocie i łatwości obsługi dzięki nowoczesnemu interfejsowi użytkownika, automatycznemu wykrywaniu i optymalizacji gier ledwie jednym kliknięciem. Ponadto pomaga on konsumentom zrozumieć konkretne ustawienia dzięki prostym wyjaśnieniom i obrazom przed i po ich wprowadzeniu, aby rozpoznać, w jaki sposób każde ustawienie wpłynie na ich sprzęt. Aplikacja jest już teraz dostępna do pobrania we wczesnym dostępie.

•    The Odyssey: Intel jest gospodarzem inauguracyjnego wydarzenia dla członków nowego programu skierowanego do entuzjastów: The Odyssey. Odyssey to dedykowany program umożliwiający wsłuchiwanie się w głos społeczności entuzjastów, angażowanie jej i wzbudzania kreatywności w dążeniu do coraz lepszych wrażeń wizualnych. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii sprzętu i oprogramowania do obliczeń wizualnych, społecznościowych programów beta i współpracy branżowej, które poprawią tworzenie treści i doznania w grach.

Intel® GameDev Boost
Intel ogłosił program marketingowy Intel GameDev Boost, którego celem jest wspieranie społeczności twórców gier, od tytułów niezależnych po największe studia, aby pomóc tworzonym przez nie grom uzyskać dostęp do miliarda komputerów PC z technologią firmy Intel w ponad 175 krajach. Dołącz do programu Intel® Game Dev, aby dowiedzieć się więcej o programie, certyfikacji Runs Great on Intel®, narzędziach i samouczkach, które mogą pomóc w planowaniu i projektowaniu gier, bezpłatnych bibliotekach, analizatorach wydajności, narzędziach pomagających wydajniej kodować oraz optymalizacjach w celu zwiększenia wydajności na architekturze Intel®. 

 

Działania przeciw nieodpowiednim zachowaniom w grach
Nieodpowiednie zachowania w grach są problemem dla graczy i przeszkodą dla dalszego wzrostu branży gier. Podczas GDC, firmy Intel i Spirit AI* wspólnie zbadały o to, w jaki sposób technologia może odgrywać rolę w rozwiązywaniu tego złożonego problemu, współpracując przy badaniach i rozwoju, aby dodać wykrywanie głosu do istniejących narzędzi moderatora. Podczas kalifornijskiej imprezy pokazano wersję demonstracyjną zintegrowanych narzędzi Intel i Spirit AI dla moderatorów treści, co pomoże ustalić, czy działania badawczo-rozwojowe mogą rozwiązać problem dotyczący nieodpowiednich zachowań na czatach głosowych w grach.

 

Na stoisku firmy Intel i podczas debat na GDC wiodące firmy technologiczne i firmy z branży gier prezentują najnowsze innowacje w grach komputerowych. Tematy obejmują rozmowę na temat przyszłości gier w chmurze z Tencent*, prezentację na temat wielordzeniowej optymalizacji dla twórców gier i klientów z Creative Assembly* oraz dyskusje na temat architektury oprogramowania grafiki 3D, interaktywnego śledzenia promieni, stanu wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz o uczeniu maszynowym użytym w celu ograniczenia nękania i oszustw internetowych.
 

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top