Biznes

FIFA 23: kobieca liga oraz wyłączenie Rosji

 

Amerykańska korporacja gamingowa Electronic Arts przedstawiła nową grę komputerową z gatunku symulatora piłki nożnej FIFA 23. FIFA to najważniejsza na świecie gra piłkarska. A już niedługo fani będą mieć dostęp do jej 23. wersji, która będzie ostatnią w ramach współpracy FIFA i EA Sports. Po raz pierwszy dodano do niej dwie kobiece ligi i nie obejmowały one drużyn rosyjskich. Nowa wersja gry ukaże się 30 września. Po raz pierwszy na PC będzie od razu dostępna ta sama wersja symulatora piłki nożnej, co na konsolach obecnej generacji. Zobaczyć, jak idą sprawy w wersji 22. i postawić wciąż możesz na https://gg204.bet/pl/ .

Niektóre zmiany w grze FIFA 23

20 lipca 2022 roku firma Electronic Arts opublikowała debiutancki zwiastun gry FIFA 23 i podzieliła się szczegółami dotyczącymi gry. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z nich.

  1. Dwa turnieje: Puchar Świata Mężczyzn 2022 w Katarze oraz Puchar Świata Kobiet 2023 w Australii i Nowej Zelandii.
  2. Wsparcie międzyplatformowe we wszystkich trybach gry 1 na 1, w tym FIFA Ultimate Team, sezonach online i meczach towarzyskich online.
  3. Posiadacze PC, PS5 i Xbox Series X|S będą mogli grać ze sobą, ale nie z posiadaczami PS4 i Xbox One.
  4. Polepszony system animacji HyperMotion drugiej generacji. Będzie również dostępna na PC, gdzie wcześniej wydano wersję gry na konsole poprzedniej generacji.
  5. Zaktualizowano mechanikę rzutów wolnych, rzutów karnych i rzutów rożnych.
  6. Przerobiona technika przyspieszania, dzięki której zachowanie graczy na boisku jest dokładniejsze.
  7. Bardziej realistyczne boisko, na którym trawa stopniowo się ściera, w zależności od tego, gdzie zawodnicy najczęściej wykonują wślizgi.
  8. Poprawiona fizyka wbijania piłki w dłonie i stopy graczy.

Dodatkowa mechanika potężnych strzałów, których wykonanie trwa dłużej, podobnie jak w przypadku Oszałamiającego Strzału w eFootball.

FIFA 23 zadebiutuje 30 września 2022 roku. Gra kosztuje 70 dolarów. Strona footsim pojawiła się już na Steamie.

Znaczące zmiany

W momencie premiery w nowej FIFA dostępne będą tylko FA Women’s Super League i French Women’s Division 1, ale deweloperzy planują dalszy rozwój kobiecej ligi piłkarskiej. Po raz pierwszy na okładce gry pojawi się zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

„Jesteśmy zaangażowani w wyrównywanie szans i chcemy pomóc w rozwoju kobiecej piłki nożnej” – powiedział producent FIFA 23 Matt Lafrenière.

Ponadto twórcy potwierdzili, że w nowej FIFA nie będzie żadnych rosyjskich drużyn: ani reprezentacji narodowej, ani rosyjskich klubów.

„Jesteśmy solidarni z narodem ukraińskim i wzywamy do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę” – podała firma w oświadczeniu.

FIFA 23 rzeczywiście trafi do sprzedaży 30 września na PC (Steam, Origin, EGS), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Google Stadia. Edycja Ultimate zawiera między innymi dostęp do gry na trzy dni przed premierą (od 27 września). W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę firma Electronic Arts usunęła rosyjskie drużyny z FIFA 22 i wstrzymała sprzedaż wszystkich swoich gier w Rosji i na Białorusi.

W odpowiedzi na atakę Rosji 24 lutego 2022 r. ponad tysiąc organizacji, w tym kilka międzynarodowych federacji sportowych, ograniczyło swoją działalność w tym kraju.

Komentarze

Scroll to top