Biznes

E-sport popularny w zakładach bukmacherskich

 

Zdecydowana większość osób traktuje gry komputerowe jedynie jako formę rozrywki. Jednak niektórzy gracze w naturalny sposób dążyli do tego, aby osiągać coraz lepsze wyniki w danej grze. Taka tendencja doprowadziła do powstania drużyn, które zaczęły rywalizować ze sobą podczas wirtualnych zmagań. Z czasem rozgrywki tego typu zostały złączone w ramach oficjalnych zawodów, co stało się fundamentem całego e-sportu. Obecnie jest to powszechnie uznawana forma rywalizacji, która zyskuje popularność na całym świecie, także wśród klientów zakładów bukmacherskich.

E-sport w 2020, czyli wirtualne zmagania bez ograniczeń 

Rok 2020 z pewnością nie był dobrym czasem dla światowego sportu. Za sprawą pandemii wiele wydarzeń sportowych zostało odwołanych lub przełożonych na kolejny rok. Jednak e-sport nieraz stanowił wyjątek od tej reguły. Wirtualna formuła zmagań oznaczała bowiem możliwość kontynuowania rozgrywek pomimo zewnętrznych okoliczności. Dość powiedzieć, że w tym roku odbyły się liczne imprezy e-sportowe, takie jak:

  •       ESL One;
  •       Intel Extreme Masters;
  •       ONE Esports. 

Oczywiście niektóre wydarzenia tego typu mimo wszystko zostały odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Jednak dla zawodników przerwa od oficjalnych rozgrywek nie była tak dotkliwa. Formuła e-sportu zakłada bowiem, że gracze mogą bez trudu organizować sesje treningowe na odległość. Jest to jedna z cech, która umożliwiła zachowanie płynności w świecie e-sportowych rozgrywek.

E-sport w ofercie bukmacherów

Polscy gracze już od wielu lat cieszą się sukcesami na arenie międzynarodowej. Do tej pory największym triumfem polskiego e-sportu były osiągnięcia tzw. Złotej Piątki w grze Counter Strike. Drużyna polskich zawodników w 2014 roku zwyciężyła w finale turnieju Intel Extreme Masters i zgarnęła nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

To wydarzenie sprawiło, że wielu pasjonatów gier zaczęło poważnie interesować się profesjonalną formułą rozgrywek. To z kolei jeszcze bardziej przyspieszyło rozwój nowej idei w Polsce. Obecnie branża przeżywa okres dynamicznego rozwoju, ponieważ na całym świecie powstaje coraz więcej turniejów oraz wydarzeń poświęconych e-sportowi. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że gracze z Polski jeszcze nieraz namieszają na arenie międzynarodowej.

Jeżeli chodzi o popularyzację e-sportu w Polsce, nie sposób pominąć działalność firmy STS. Największy polski bukmacher jako pierwszy wprowadził do swojej oferty zakłady umożliwiające typowanie wydarzeń e-sportowych. Taka nowość szybko przyciągnęła uwagę graczy. Dzięki temu pasjonaci zakładów bukmacherskich mogli spróbować swoich sił w obstawianiu wirtualnych zmagań. Do dzisiaj firma STS jest znana z bardzo bogatej oferty zakładów poświęconych e-sportowi, a ich popularność wśród klientów bukmachera wzrosła jeszcze bardziej na początku pandemii. 

Aktualnie największy polski bukmacher oferuje specjalne bonusy graczom, którzy skupiają się na typowaniu wydarzeń e-sportowych. Dla graczy to dodatkowa zachęta, żeby, założyć konto na platformie STS!       

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze

Scroll to top