Inne

EA i Respawn ujawniają nowe daty 5. i 6. turnieju sieciowego Apex Legends Global Series!

 

Apex Legends Global Series, od momentu styczniowej premiery, wykazuje silny wzrost oglądalności, podkreślony ostatnio dzięki turniejom sieciowym

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) i Respawn Entertainment ogłosiły dzisiaj, że terminy 5. i 6. finału turniejów sieciowych Apex Legends Global Series zostały przesunięte o jeden dzień wcześniej. Turnieje odbędą się odpowiednio w dniach 2-3 maja oraz 30-31 maja, w celu lepszego dopasowania harmonogramów zawodników, a także dostępności widzów. Kolejne wydarzenie, 4. turniej sieciowy, rozpocznie się zgodnie z planem w najbliższą sobotę 18 kwietnia i zakończy w poniedziałek 20 kwietnia, a rywalizację będzie można śledzić na kanałach Apex Legends na Twitchu i YouTube.

Apex Legends Global Series odnotowuje znaczący wzrost oglądalności. W zaledwie 14 dni, pomiędzy 2. a 3. turniejem sieciowym, potrajając swoją średnią minutową widownię (na Twitchu oraz YouTube). Udało się to osiągnąć dzięki zdolności EA i Respawn do szybkiej zmiany planowanych działań – organizacji wielu sieciowych turniejów i optymalizacji ich transmisji w chmurze, aby łączyć graczy oraz widzów poprzez pełną akcji rozrywkę.

„Zawsze staramy się jak najlepiej służyć naszym graczom oraz fanom. Stwierdzenie to nigdy nie było bardziej prawdziwe niż dziś”, powiedział John Nelson, Competitive Gaming Division Commissioner w Apex Legends. „Chcieliśmy dać naszej społeczności możliwość dalszego grania w Apex Legends i jak najszybszego wznowienia rywalizacji, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich graczy, widzów oraz pracowników. Ta szybka reakcja była znakomita i z niecierpliwością czekamy na to, by dzięki naszym nadchodzącym turniejom, dostarczyć wspaniałą rozrywkę jeszcze większej liczbie fanów.”

Aby zapewnić wysoką jakość rywalizacji online, stworzono możliwość produkcji transmisji w chmurze, obsługiwaną w 100% zdalnie. EA, jako pierwsza firma na rynku, zorganizowała w chmurze transmisję online z finałów 2. turnieju sieciowego, które odbyły się 23 marca. Sukces pierwszej transmisji zaowocował decyzją o zorganizowaniu kolejnych trzech sieciowych turniejów. 3. turniej sieciowy odbył się 4 i 6 kwietnia i oferował punkty Apex Legends Global Series dla tych, którzy walczą o pozycję liderów w głównej tabeli, a także nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów. Zaplanowane do końca maja wydarzenia również będą przeprowadzone wirtualnie. 

W turniejach online bierze udział średnio ponad 600 zespołów. Wśród faworytów 4. turnieju sieciowego są, ostatnio zdetronizowani, pięciokrotni mistrzowie z TSM, a także zawodnicy Complexity, Team Liquid, Rogue, Luminosity Gaming, Gambit Esports, Natus Vincere, Virtus.pro i North. Turnieje sieciowe Apex Legends to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki EA wnosi pozytywny wpływ na życie ludzi w ramach kampanii Zostań w domu. Grajmy razem.

Finały nadchodzącego OT #4 w Europie i Ameryce Północnej będą transmitowane na żywo 20 kwietnia na kanałach Apex Legends Twitch oraz YouTube. Fani popularnych drużyn mogą śledzić ich rozgrywki przez cały turniej, a influencerzy mogą udostępnić własny komentarz w trakcie trwania transmisji.

Aby dowiedzieć się więcej o Apex Legends Global Series i turniejach sieciowych kliknij tu.

Zdobywca nagród za najlepszą grę wieloosobową 2019 roku od BAFTA i The Game Awards Apex Legends to darmowa, oparta na drużynie, gra typu Battle Royale, w której gracze wybierają jedną z 11 dostępnych legend – każda z własnymi unikalnymi umiejętnościami i stylem gry. Walczący mogą wybierać spośród unikalnych postaci, takich jak Bloodhound, tropicielka, która widzi ostatnią aktywność wroga na mapie, lub Lifeline, medyk bojowy, która może osłaniać członków drużyny i ratować ich przed śmiercią. Kluczem do zwycięstwa jest perfekcyjnie zbalansowana drużyna legend, każda trudna do opanowania do perfekcji.

Komentarze

Scroll to top