Biznes

E-sport i hazard — na jakie bonusy mogą liczyć gracze?

 

Zakłady na e-sport nie są już traktowane w ramach nowości lub ciekawostek hazardowych. Ta nowoczesna dyscyplina sportowa, uwielbiana przez młodsze pokolenia, przykuwa coraz większą uwagę kibiców, inwestorów oraz graczy hazardowych.

Każdego dnia dzieje się w e-sporcie coś, na co warto postawić zakład. Codziennie rozgrywane są tysiące wydarzeń, a bukmacherzy nie ustają w oferowanie korzystnych kursów, czyniąc rywalizację jeszcze bardziej emocjonującą.

Ważną rolę w zakładach bukmacherskich na e-sport pełnią bonusy, które można otrzymać na portalach oferujących rozrywkę hazardową. Zanim jednak przedstawimy różne rodzaje bonusów dla e-sport, warto zrozumieć, że są one jedynie dodatkiem, który ma wydłużyć czas spędzony na obstawianiu. O tym, czy dany bonus jest korzystny, zawsze decydują zapiski w jego regulaminie — w tym wszystko to, co jest dostępne małym drukiem.

Bonusy za wpłacenie depozytu

Bonusy, które nagradzają dokonanie wpłaty na platformie hazardowej, są najczęściej spotykaną promocją, na jaką mogą trafić fani e-sportu. W kasynach online są one dodatkowo uzupełniane o darmowe spiny do wybranych slotów. Przykładem takiej promocji są dostępne w GG Bet free spins.

Bonus od depozytu to promocja, w której bukmacher dopasowuje wysokość przyznawanej premii do wysokości wpłaty dokonanej przez gracza. Na przykład, jeśli użytkownik wpłaci 500 złotych i skorzysta z bonusu 100% wpłaty, otrzyma w prezencie od platformy hazardowej kolejne 500 złotych i będzie mógł rozpocząć obstawianie z saldem 1000 złotych. Zazwyczaj takie promocje posiadają minimalną kwotę wpłaty, jakiej należy dokonać, aby aktywować bonus (na przykład 50 złotych) oraz maksymalną kwotę bonusu, jaką można otrzymać w ramach oferty (na przykład 1000 złotych).

Oznacza to, że gracz, który wpłaci 50 złotych w ramach bonusu 100% do 1000 złotych, otrzyma od kasyna 50 złotych w gratisie, ale gracz, który dokona wpłaty 2000 złotych, nie otrzyma więcej niż 1000 złotych — zgodnie z obowiązującym limitem.

Limity i wartości procentowe różnią się w zależności od bukmachera, dlatego zawsze należy zapoznać się z regulaminem promocji. Oczywiście operatorzy chcą uniknąć sytuacji, w której przyznają graczom 1000 złotych w prezencie, a on wypłaca te środki z witryny i nigdy do niej nie wraca. W tym celu stworzono wymagania obrotu bonusem, które wskazują, ile razy należy postawić środki promocyjne, obstawiając zakłady, aby móc je wypłacić. Często sięgają one 30-krotności lub 40-krotności kwoty przyznanego bonusu i mogą być wykorzystane wyłącznie do zakładów o określonym typie i kursach.

Darmowe zakłady (freebety)

Kolejną popularną i lukratywną promocję, którą można znaleźć u wielu znanych bukmacherów online, jest promocja z darmowymi zakładami. W jej ramach bukmacher oferuje pokrycie na przykład pierwszego postawionego zakładu do określonej kwoty przegranej (często do równowartości kilkudziesięciu złotych). Operator nie zwraca gotówki w razie przegranej, ale przyznaje kredyt na postawienie kolejnego zakładu. Jest to promocja, z której zdecydowanie warto skorzystać.

W przypadku wygranej nie obowiązuje promocja, ale satysfakcjonująca nagroda i tak jest doskonałą opcją. W przypadku przegranej należy postawić kolejny zakład, aby móc skorzystać z premii.

Sezonowe promocje z okazji turniejów e-sportowych

Turnieje e-sportowe sprzyjają stawianiu częstszych i wyższych zakładów. Bukmacherzy doskonale to rozumieją, dlatego chętnie organizują specjalne, czasowe promocje dla wszystkich kibiców zainteresowanych danym wydarzeniem.

Celem bukmacherów jest wybicie się wśród konkurencji i zaoferowanie takiej promocji, która zachęci nowych użytkowników do rejestracji i postawienia zakładu na dane wydarzenie właśnie u nich. Niektóre strony z zakładami oferują po prostu dopasowany bonus od depozytu. Inni bukmacherzy będą zachęcać do wypróbowania niektórych zakładów e-sportowych na żywo poprzez oferty, których można używać tylko z zakładami e-sportowymi na żywo. Niektóre strony z zakładami oferują również ulepszone oferty kursów na największe turnieje e-sportowe. Transakcje te są dość proste — zwiększają szanse na konkretnym rynku zakładów.

Promocja za polecenie znajomego

Wielu bukmacherów premiuje graczy, którzy zachęcają innych do zarejestrowania się na platformie. Specjalne bonusy za polecenie, mogą obejmować gotówkę na grę, bonusowe kredyty na zakłady i inne. Te oferty nie zawsze są tak ekscytujące, jak inne bonusy e-sportowe, ale mogą być przyjemnym dodatkiem.

Punkty lojalnościowe i programy VIP

Konkurencja w branży sprzyja częstym zmianom witryn bukmacherskich wśród graczy. Aby zmobilizować użytkowników do pozostania na stronie i regularnego obstawiania, powstały specjalne programy lojalnościowe, które mogą nagradzać graczy punktami, za każdą złotówkę wpłaconego depozytu lub honorować graczy VIP, dzięki specjalnym, ekskluzywnym zaproszeniom do programu VIP od bukmachera.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy tylko obstawiać i zbierać punkty — w zamian można zostać nagrodzonym. Warto zauważyć, że chęć dołączenia do graczy VIP i czerpania pełnych korzyści z programu może wymagać zainwestowania sporych pieniędzy i dużej ilości czasu.

Ważne informacje na koniec

Na początku artykułu wspomnieliśmy już, jak istotną rolę odgrywają warunki i zasady bonusów na zakłady na e-sport. Są one podstawą każdej oferty bonusowej, dlatego każdą promocję może określać zupełnie inny regulamin. Wyłącznie zapoznając się z konkretnymi informacjami o bonusie, takimi jak warunki obrotu, kwalifikujące się kursy czy limit czasu, możesz upewnić się, że dana promocja jest dla Ciebie odpowiednia i przyniesie Ci zadowalające zyski.

Na koniec przypominamy, że warunki obrotu to mnożnik określający, ile razy musisz postawić wartość swojego bonusu, zanim będziesz mógł dokonać wypłaty pieniędzy z konta bukmachera. Kwalifikujące się kursy pozwalają na uruchomienie bonusu na zakłady e-sportowe. Ograniczenia czasowe określają, w jakim czasie możesz wykorzystać swój bonus na zakłady e-sportowe. Niektórzy bukmacherzy zastrzegają, że otrzymany bonus może nie podlegać wypłacie, a zamiast tego można wypłacić wyłącznie uzyskane dzięki niemu wygrane.

Komentarze

Scroll to top