Biznes

Jaki projektor przenośny kupić do Xboxa?

 

Każdemu graczowi zawsze zależy na jak najlepszej jakości obrazu. Jego wielkość również ma ogromne znaczenie. Wszystko to bowiem ma swój wpływ na wrażenia podczas gry. Dlatego coraz większa liczba graczy decyduje się na rezygnację z telewizora i zastąpienie go nowoczesnym projektorem przenośnym. Na takie rozwiązanie często decydują się zwłaszcza posiadacze konsoli Xbox. Pytanie, jakie można tu postawić, dotyczy tego, jaki projektor do konsoli wybrać.

Jaki projektor przenośny wybrać do konsoli Xbox?

Projektor przenośny to idealne rozwiązanie dla każdego fana gier na konsoli XBOX. Dzięki temu urządzeniu cieszyć można się naprawdę dużym obrazem podczas gry, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej przyjemna i wciągająca. Decydując się na zakup projektora przenośnego, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, jest to technologia tworzenia obrazu. Dziś na rynku dostępne są różne rozwiązania pod tym kątem. Wymienić można tu choćby technologię DLP czy LCD. Kupując projektor przenośny do konsoli, warto postawić na tę pierwszą opcję. Projektory z technologią DLP posiadają miniaturowe lustra, które odbijają światło. Dzięki temu projektor gwarantuje wysoką jakość obrazu, brak martwych pikseli oraz wysoki kontrast. Przykładem urządzenia z technologią DLP jest projektor Samsung FreeStyle.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając projektor do konsoli?

Technologia tworzenia obrazu to nie jedyny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, wybierając projektor przenośny do konsoli XBOX. Równie ważna jest także częstotliwość odświeżania. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Dzięki temu obraz będzie znacznie płynniejszy. Inny istotny czynnik to kontrast. W tym przypadku również im jest on wyższy, tym lepiej. Wysoki kontrast obrazu zapewnia lepszą jego wyrazistość. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór projektora przenośnego ze współczynnikiem kontrastu 100000:1. Wybierając projektor przenośny do konsoli, uwagę zwrócić należy także na jego jasność. Minimum to 550 lumenów. Zapewni to możliwość korzystania z urządzenia zarówno w ciemnych, jak i jasnych pomieszczeniach. 

Nie można zapomnieć także o takim aspekcie jak poziom ostrości. Jak można się pewnie domyślić, im obraz jest ostrzejszy, tym lepiej. Wspomniany wcześniej model projektora wyposażony jest w funkcję automatycznego dopasowywania ostrości obrazu do powierzchni wyświetlania. Dzięki temu obraz zawsze jest wyostrzony i wyraźny. Wśród istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając projektor, wymienić można jeszcze przekątną obrazu. Im ona będzie większa, tym większy obraz panie na ścianę.

Jak podłączyć projektor przenośny do konsoli?

Sam zakup projektora to nie wszystko. Trzeba go jeszcze prawidłowo podłączyć do konsoli. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zastosowanie kabli typu cinch. Umożliwią one podłączenie projektora do konsoli i zewnętrznych głośników. Dobrym rozwiązanie mogą być tu kable AUX. Projektor do konsoli można również podłączyć za pomocą kabla HDMI. Wystarczy umieścić odpowiednie końce kabla w projektorze i konsoli. Trzecie rozwiązanie polega na podłączeniu zdalnym obu urządzeń. W tym przypadku zastosować można kable Ethernet. To, jaki sposób podłączenia projektora przenośnego do konsoli wybrać zależy głównie od własnych preferencji. Każdy z nich spełni swoje zadanie.

Komentarze

Scroll to top