Biznes Counter Strike

Drużyna Heroic przeszła do fazy grupowej IEM Cologne 2022

 

Duńska profesjonalna drużyna e-sportowa Heroic pokonała niemiecką drużynę MOUZ z wynikiem 2:1. Heroic trafiła do fazy grupowej IEM Cologne 2022. Ta europejska drużyna zameldowała się w dolnej drabince fazy wstępnej, gdzie będzie miała grę ze zwycięzcą Spotkania TYLOO – MIBR. Dużo bukmacherów już proponują ciekawe zakłady na nadchodzące spotkania w ramach turnieju IEM Cologne 2022. Oferta miejsc do obstawiania meczów e-sportowych na polskim rynku jest naprawdę zachwycająca.

Pierwszy ćwierćfinał w ramach górnej drabinki został rozegrany na mapie Ancient. Ta mapa została wybrana przez niemiecką drużynę e-sportową MOUZ. Niestety publiczności się nie udało zobaczyć walki na pierwszej mapie, ponieważ duńska drużyna zbyt pewnie zamknęła połowę obrony i pozwoliła przeciwnikowi wygrać tylko jedną rundę. Po zmianie stron Niemcom udało się dołączyć do gry, jednak było już za późno. W rezultacie Heroic zamknął wybór przeciwnika i objął prowadzenie w serii — 16:5.

Następną mapą została Inferno, na którą drużyny przeniosły się zgodnie z wyborem Heroic. Tutaj inicjatywę w pierwszej połowie miał MOUZ. Duńczykom udało się nawrócić defensywę z wynikiem 12:3. Po zmianie stron ekipa Heroic zaczęła korygować swoją pozycję, w pewnym momencie zbliżając się do przeciwnika. Jednak MOUZ odzyskali grę pod kontrolą i wyrównali wynik w serii – 16:11.

Decydującą stała się mapa Nuke, na której wszystko się rozstrzygnęło. Pierwsza połowa zakończyła się podwójną przewagą na korzyść Heroic. Po zmianie stron duńska ekipa błyskawicznie oderwała się od rywali. Dzięki temu Heroic udało się bez żadnych kłopotów zamknąć serię na swoją korzyść. Zwycięzca dotarł do fazy grupowej IEM Cologne 2022 — 16:7.

Turniej IEM Cologne 2022 odbędzie się w dniach 5-17 lipca w Niemczech w halach Hyatt Regency Cologne i LANXESS. W ramach turnieju za nagrodę główną będą walczyły 24 drużyny z Europy, WNP, Oceanii, Chin, Ameryki Północnej i Południowej. E-sportowcy walczą o pulę nagród w wysokości 1 000 000 dolarów oraz punkty rankingowe w tabeli BLAST Premier. Dystrybucja puli nagród na IEM Kolonia 2022 wygląda następująco: za pierwsze miejsce drużyna dostaje 400 000 $ i 3 200 punktów BLAST Premier. Drużyna na drugim miejscu może liczyć na 180 000 $ i 1600 punktów BLAST Premier. Sportowcy, którzy zdobędą 3 i 4 miejsca w tabeli, będą mogli otrzymać 80 000 $ i dodatkowe 1000 punktów na BLAST Premier.

Przypominamy, że druga część dolnej drabinki to drużyny europejskie. W pierwszej parze znajdują się Vitality i Sprout. Ekipa francuska i duńska będą mogli awansować, jeśli nadal chcą znajdować się w gronie najlepszych drużyn świata. Druga para to spotkanie drużyn BIG kontra Astralis. Jest to najbardziej wyrównana para, dlatego ciężko wskazywać faworyta. Eksperci sądzą, że minimalnie większe szanse na zwycięstwo ma niemiecka ekipa. Warto też przypomnieć, że obie ekipy miały zderzenie w 2022 roku aż czterokrotnie z rezultatem 2-2.

Komentarze

Scroll to top