KINGUIN GRA DALEJ!

W ramach turnieju WePlay! Lock and Load, Kinguin rozegrało swoje drugie spotkanie, gdzie na przeciwko Pingwinów stanęło rosyjskie Gambit. Rozgrywka toczyła się w systemie Best-Of-Three.

Pierwszą mapą stał się de_dust2 wybrany przez Rosjan, którzy pokazali się na nim z dobrej strony. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, minimalnie lepiej jednak pokazało się Gambit, które zdobyło piętnastą rundę na 8:7. Druga połowa została całkowicie zdominowana przez Rosyjski zespół. Kinguin było w stanie zdobyć jedynie dwie rundy, przez co "piaski" zakończyły się rezultatem 16:9.

Polacy jako swoją mapę  wybrali Mirage. Gra tutaj wyglądała znacznie lepiej- szczególnie po stronie atakującej, gdzie Pingwiny wygrały aż jedenaście rund. W drugiej części spotkania Gambit zaczęło wracać, jednak do ostatecznego comebacku nie doszło, a wynikiem 16:12 Kinguin doprowadziło do stanu 1:1.

Decydującą mapą stał się Train. Rosjanie wygrali rundę pistoletową, jednak po tym nastała jedenastorundowa seria od Polaków, przerwał ją drugi, a zarazem ostatni punkt zdobyty w meczu przez Gambit. Mapa zakończyła się wynikiem 16:2.