Eventy

Dołącz do rywalizacji w Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump!

 

Za nami cztery pasjonujące weekendy pierwszego w historii Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump w kultowej grze komputerowej. W rozgrywkach wzięło udział już ponad 1400 osób, a wszystko to pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego. Kolejne emocje czekają 28 i 29 grudnia w Krakowie. Na turniej, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Planicy w Słowenii, zapraszamy w godzinach 10:00-20:00 przed główne wejście do Galerii Kazimierz w Krakowie.

 

Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump to oficjalne Mistrzostwa Polski w Deluxe Ski Jump. 22 listopada turniej został zainaugurowany w Wiśle, tydzień później rozegrany w Katowicach, a następnie w Kielcach i Bielsku-Białej. W zabawie wzięło udział już ponad 1400 miłośników skoków narciarskich i fanów gry DSJ. 

 

Rekordowe skoki
Podczas zawodów w Bielsku-Białej padł dotychczasowy rekord rozgrywek. Aż 208,5 punktów zdobył Dawid Loranc z Wilkowic. – To były niesamowite emocje. Uwielbiam grę Deluxe Ski Jump i na bieżąco śledzę skoki narciarskie. Kocham tę adrenalinę, kiedy skoczek siada na belce, a następnie szybuje w powietrzu. Cieszę się, że udało mi się wygrać, bo rywalizacja była naprawdę zacięta. Nie mogę uwierzyć, że mam na koncie rekord zawodów! – mówił tuż po zwycięstwie. Szansa na pobicie kolejnych rekordów nadarzy się już 28 i 29 grudnia w Krakowie.

 

Niezapomniane emocje
O popularności Deluxe Ski Jump nie trzeba nikogo przekonywać. Grą interesował się również sam Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej PZN. – Lubiłem grać w DSJ, chociaż nie jestem wielkim fanem gier komputerowych. To była kultowa gra, więc chyba nie ma osoby, która choć raz by w nią nie zagrała. Cieszę się na tę reaktywację i że fanom się to podoba – stwierdził. Podobnego zdania był również Łukasz Uramowski, zwycięzca zawodów w Kielcach. – Gram w Deluxe Ski Jump, odkąd ta gra powstała, czyli od około 18 lat. Mam do niej sentyment. Był czas małyszomanii, wszyscy zaczęli wtedy grać, bo skoki narciarskie były popularne. Kiedy mieliśmy po 10-11 lat, to robiliśmy z kolegami skocznię i sobie na niej skakaliśmy – wyznał.

 

 

Wspaniałe nagrody
W trakcie zawodów do dyspozycji uczestników są cztery stanowiska z komputerami: trzy z nich służą do treningów, a jedno jest dedykowane do oddawania konkursowych skoków. Każdy zawodnik na miejscu może skorzystać z dwuminutowej sesji treningowej, po której oddaje dwa skoki w sesji konkursowej.  O czym trzeba pamiętać, radzi Apoloniusz Tajner, Prezes Zarządu PZPN – Ja zagrałem kilka razy i muszę przyznać, że DSJ wymaga dużo treningu. Najważniejsze, by wyczuć moment odbicia z progu. Zawodnicy trenują to latami, dzięki czemu uzyskują pełen automatyzm. Te same zasady dotyczą DSJ, dlatego zachęcam do udziału w tej zabawie. W każdym z eliminacyjnych miast na zawodników czekają dyplomy i upominki, a na najlepszych cenne nagrody oraz finał zmagań w Zakopanem, na który zostaną zaproszeni najlepsi zawodnicy z każdego miasta! – Moim marzeniem było wybrać się do Zakopanego, ale zawsze brakowało finansów i czasu wolnego. A teraz zostałem poniekąd „zmuszony" i chętnie przyjadę na finał – przyznał Tomasz Balwierz, zwycięzca z Katowic. Na zwycięzcę całego turnieju czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd wraz z osobą towarzyszącą na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy.

 

 

Terminarz Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump:
23.11 – 25.11.2019 – Wisła, – zakończone
30.11 – 01.12.2019 – Katowice, – zakończone
07.12 – 08.12.2019 – Kielce, – zakończone
14.12 – 15.12.2019 – Bielsko-Biała, – zakończone
28.12 – 29.12.2019 – Kraków, – nadchodzące zawody
04.01 – 05.01.2020 – Wrocław, 
11.01 – 12.01.2020 – Łódź, 
24.01-26.01.2020 – Zakopane, Wielka Krokiew (Wielki Finał)

 

W turnieju udział wziąć mogą tylko osoby pełnoletnie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fortunadsj.pl

Komentarze

Scroll to top