Counter Strike

ĆWIERĆFINAŁY ZOTAC CUP MASTERS 2018

 

Wczoraj organizatorzy turnieju, na którym pula nagród wynosi $300,000 wylosowali pary, które wystąpią w ćwierćfinałach turnieju ZOTAC Cup Masters 2018. Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, jakiej klasy turnieju możemy się spodziewać, a atmosferę podgrzewała świadomość tego, że z Polski wystąpią tam aż dwa zespoły – Virtus.pro oraz Kinguin. Oba zespoły, są po różnych stronach drabinki, dzięki czemu przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na polski finał.

 

Virtus.pro zagra z koreańską formacją MVP PK w skład której wchodzą bardzo doświadczeni zawodnicy. Robiąc krótką analizę średniej wieku, koreański zespół wypada na tym polu gorzej o cały jeden rok. Mimo to, najstarszym zawodnikiem na serwerze okaże się Filip NEO Kubski, trzydziestojednoletni In-Game Leader, który bezwątpienia swoimi zagraniami jest w stanie zaskoczyć najlepszych. W rosyjskiej organizacji z polskimi zawodnikami, zagra w końcu z rasowy sniper, nowy nabytek – Michał snatchie Rudzki, co również może się przyczynić do tego, że Virtusi zyskają pewności siebie, a pewność siebie jak wiemy, odgrywa bardzo dużą rolę w Counter Strike'u.

 

Przeciwnikiem drugiej polskiej drużyny będzie chińska organizacja – Tyloo. Zespół ten niedawno przegrał w finale IEM Shanghai 2018, gdzie mecz wcześniej pokonali Virtus.pro, po bardzo zaciętej walce wynikiem 2:1. Tyloo jest obecnie według rankingu HLTV na 12 miejscu, co również stawia ich w tym meczu w roli faworyta. Kolejną niekorzystną informacją jest fakt, że Kinguin ma ostatnio problemy z formą, którą miejmy nadzieję ustabilizują w dobrą stronę przed turniejem.

 

MIBR stanie naprzeciwko chińskiego Flash, i zwycięzca z tego meczu pojawi się w półfinale wraz z Virtus.pro/MVP PK. Znacznym faworytem jest MIBR aczkolwiek jak wiemy, Counter Strike lubi zaskakiwać. Optic kontra Ghost, zaryzykuję tutaj stwierdzeniem, że to będzie rozgrzewka dla drużyny Optic, która ostatnio zaskakuje i jest w stanie pokazać bardzo wysoki poziom. To właśnie zwycięzca z tej pary będzie grał w drugim półfinale z drużyną Kinguin/Tyloo.

 

Mecze zostaną rozegrane w formacie BO3, zaś finał w BO5. Zmagania będziemy mogli obserwować już 24 sierpnia, a sam turniej odbędzie się w Hong Kongu.

Komentarze

Scroll to top