Counter Strike

BLAST Rising – nowy turniej już w maju!

 

Weterani sceny kontra aspirujące gwiazdy CS:GO – przed nami BLAST Rising!

BLAST Premier, które w tym roku przyniosło widzom Counter-Strike’a niezliczoną ilość emocji i niezapomnianych momentów tworzy nowy projekt we współpracy z Fantasyexpo. W oczekiwaniu na kolejny etap rozgrywek, organizator zdecydował się zorganizować osobny turniej, w którym zmierzą się zespoły z różnych szczebli rankingu HLTV – BLAST Rising.

BLAST Rising jest turniejem, którego ekosystem Counter-Strike: Global Offensive potrzebował. W kalendarzu strzelanki od VALVE nie brakuje miejsca do zmagań najlepszych drużyn ze świata. Deficyt istniał w rozgrywkach dla zespołów spoza światowej czołówki, które cierpią na brak wysokopoziomowych rozgrywek, umożliwiających im rozwój i rywalizację. Z rozwiązaniem przychodzi BLAST, który wraz z agencją gamingową Fantasyexpo organizuje turniej BLAST Rising dla europejskich formacji, szukających gruntu do pokazania się i dołączenia do grona najlepszych.

“Uwielbiamy światową czołówkę CS:GO i umożliwiamy każdej drużynie dołączenie do niej. W tym celu stworzyliśmy kwalifikacje do BLAST Premier, które mają miejsce w różnych częściach Europy. Tworząc BLAST Rising myśleliśmy o zespołach, które nie posiadają na tyle doświadczenia, aby móc zaistnieć wśród najlepszych. Tym formacjom brakowało odpowiedniej przestrzeni do szlifowania swoich umiejętności, dlatego też wyszliśmy z własną inicjatywą. Chcemy, żeby BLAST Rising było platformą, na której zawodnicy i drużyny będą mogły się pokazać i która zapewni im możliwość rozwoju osobistego jak i zespołowego“ Nicolas Estrup, Director of Product and Experience, BLAST

Stworzenie takich rozgrywek pokazuje, jak bardzo zależy organizatorom na kompetytywnym ekosystemie w Counter-Strike’u. Ideą turnieju jest umożliwienie wschodzącym talentom pokazania swoich umiejętności. Wśród uczestników nie zabraknie także weteranów sceny, którzy pragną ponownie pojawić się w czołówce rankingu HLTV. Będą oni prawdziwym testem dla wschodzących gwiazd strzelanki od VALVE. Organizatorzy zapewniają, że wśród szesnastu zaproszonych zespołów zobaczymy mieszankę młodych talentów, weteranów profesjonalnej sceny i lokalnych legend. Takie połączenie z pewnością dostarczy widzom dawkę niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy turnieju zostaną ogłoszeni 28 kwietnia.

BLAST Raising będzie niesamowitym przeżyciem dla fanów esportu oraz graczy, którzy wezmą w nim udział. Formuła turnieju jest tak ułożona, by zapewnić wiele emocji już od pierwszych meczów po sam finał. Mieszanka drużyn z różnych poziomów HLTV doda pikanterii i nieco słabsze drużyny będą mogły powalczyć z tymi najlepszymi co może przynieść wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Jestem wielce zadowolony z tego, że współorganizujemy turniej wraz z BLAST-em” Krzysztof Stypułkowski, CO Founder Fantasyexpo

BLAST Rising

BLAST Rising to coś więcej niż tylko grunt do sprawdzenia swoich sił. To niecodzienne rozgrywki, które warto będzie śledzić z wielu powodów. Turniej będzie trwał pełne dwa tygodnie, od 4 do 22 maja. Format przyjęty przez organizatorów zakłada 48 meczów typu Best Of One, a także 7 serii Best of Three, co przełoży się na ok 70 godzin niezapomnianych wrażeń. Kalendarz zorganizowany w taki sposób sprawi, że fani ekscytującego, nieprzewidywalnego CS:GO nie będą mogli narzekać na nudę. W puli nagród znajduje się 30,000 euro. Jest to suma, która może zmienić wiele w życiu wschodzącego dopiero zespołu.

Celem BLAST Rising nie jest jedynie inwestycja w zawodników, a także w talent komentatorski. Poza oficjalną transmisją – angielską na kanale BLAST w serwisie Twitch, organizatorzy umożliwiają transmisję szerokiemu community streamerów z całego świata. Jest to kolejny ruch ze strony organizatorów, który pokazuje, jak bardzo troszczą się oni o zdrowy ekosystem CS:GO. Takie rozwiązanie pozwoli na rozwój kolejnego pokolenia komentatorów i ekspertów esportowych, któremu niezmiernie brakuje obecnie miejsca do pokazania siebie i swojego talentu. Dodatkowo, dzięki komentarzowi w różnych językach, spora ilość widzów CS:GO z całego świata będzie mogła doświadczyć emocji, których niewątpliwie dostarczy nam BLAST Rising.

Komentarze

Scroll to top