Counter Strike

BLAST Rising – AVEZ w play-offach

 

Faza grupowa BLAST Rising za nami. W poniedziałek startują play-offy.

Za nami dwa tygodnie emocjonującej fazy grupowej, która wyłoniła ośmiu finalistów, walczących o €30.000. Wśród nich wciąż znajdziemy polską drużynę.

Rywalizacja w grupach BLAST Rising nie mogła się obyć bez niespodzianek – zdecydowanie największą z nich jest brak Movistar Riders w najlepszej ósemce. Hiszpanie rywalizujący w grupie C prowadzili zaciętą walkę z Japaleno oraz FATE, a o tym kto awansuje zadecydował bilans rund.

Jedyną formacją, która przez całe rozgrywki grupowe nie przegrała ani jednego spotkania, okazało się Heretics. Francuzi pokazali, że są fenomenalnie przygotowani do gry na tym poziomie, a sukcesy w ESL One: Road to Rio udowodniły, że kioShiMa i spółka są klasę wyżej od swoich oponentów. Obecnie można śmiało twierdzić, że są największym faworytem do zwycięstwa całego turnieju.

W play-offach zobaczymy jedną polską drużynę – AVEZ Esport. x-kom AGO całkowicie nie poradziło sobie w tych rozgrywkach, zajmując ostatnie miejsce w grupie B. Z kolei Ośmiornice po nie najlepszym pierwszym tygodniu, pokazały imponującą grę w drugiej kolejce, mimo że zostali zmuszeni do gry ze zmiennikiem. Paweł “byali” Bieliński sprostał zadaniu, a naszych rodaków zobaczymy już w poniedziałek ponownie z Pawłem w składzie. Mecze są możliwe do obstawiania u bukmacherów sportowych.

W czwartek poznamy finalistę turnieju. Czy będzie nim HAVU, które obecnie jest najwyżej notowane w rankingu HLTV czy spotka nas niespodzianka przekonamy się już w tym tygodniu. Mecze ćwierćfinałowe rozpoczynają się w poniedziałek od spotkania Endpoint vs AVEZ. Wszystkie mecze w fazie finałowej rozgrywane są w systemie best of three.

Harmonogram meczów ćwierćfinałowych (grafika)

Poniedziałek, 18 maja:

  • 17:00 – Endpoint vs AVEZ
  • 20:45 – Nordavind vs FATE

Wtorek, 19 maja:

  • 17:00 – Japaleno vs HAVU
  • 20:45 – Heretics vs ALTERNATE aTTaX

Pełny harmonogram play – off (grafika).

Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.

Komentarze

Scroll to top