Counter Strike

BLAST Premier Showdown – polska transmisja

 

Fantasyexpo zaprasza na polską transmisję turniejów BLAST Premier 2020!

Już 1 czerwca start rozgrywek. W rywalizacji wezmą udział najlepsze drużyny z całego świata. Łączna pula nagród to ponad cztery miliony dolarów! Drużyny rywalizują także o prestiżowy tytuł Mistrza Świata Counter Strike: Global Offensive!

Tegoroczna seria BLAST Premier rozpoczęła się w styczniu. W turnieju brało wtedy udział dwanaście drużyn.Połowa z nich, czyli FaZe Clan, Na`Vi, G2, Team Liquid, Complexity oraz OG zdołało awansować do kolejnego etapu, czyli wiosennych finałów. Jednaktam gdzie wygrani, muszą być też przegrani. Sześć pozostałych ekip nie zostały całkowicie wyeliminowane, a dostały drugą szansę dzięki uczestnictwu w BLAST Premier Showdown.

Ze względu  na obecną sytuację na świecie, rozgrywki przeniesiono do internetu, zaś ligę rozbito na dwa regiony – europejski i amerykański. Na Starym Kontynencie do Ninjas in Pyjamas, Team Vitality i Fnatic dołączyło siedem innych zespołów, które będą rywalizować o $182.500 oraz trzy miejsca we wiosennych finałach. Za wielką wodą Evil Geniuses, MIBR i 100Thieves otrzymało pięciu dodatkowych oponentów – tutaj stawką są również trzy sloty i $142.500.

BLAST Premier Showdown posiada bardzo prosty system rozgrywek – uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy, wewnątrz których rozgrywają mecze każdy z każdym. Tylko jeden skład zostanie wyeliminowany przed wkroczeniem do fazy play-offy, które rozegrane zostaną według drabinki pojedynczej eliminacji. Oznacza to mnóstwo szybkich i zaciętych spotkań. Podział na grupy przedstawia się następująco:

Region europejski:

GRUPA A: Astralis, Vitality, Ninjas in Pyjamas, ENCE, sAw

GRUPA B: fnatic, mousesports, MAD Lions, Dignitas, zwycięzca CIS Cup

Region amerykański

GRUPA A: FURIA, Gen.G, MIBR, Chaos EC

GRUPA B: Evil Geniuses, 100 Thieves, Cloud9, Triumph

Śmiało można stwierdzić, że organizatorzy BLAST Premier świetnie ograli przeciwności, które stanęły im na drodze. Łączna pula nagród całego roku pozostała bez zmian i przekracza $4.000.000, a dzięki dodatkowym slotom w turnieju BLAST Premier Showdown zobaczymy więcej niezwykle ciekawych pojedynków w poszczególnych regionach.

Rozgrywki BLAST Premier będą nas raczyć przez niemalże cały czerwiec. Najpierw w dniach 1-7 czerwca zobaczymy turniej Showdown, z którego wyłonione zostaną zespoły biorące udział we wiosennych finałach, a te zaś odbędą się 15-21 czerwca. Transmisje z tego wydarzenia odbędą się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook a całość skomentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.

Komentarze

Scroll to top