Recenzje

Bardzo dobry zestaw gamingowy – recenzja Cougar Deathfire EX!

 

W dzisiejszych czasach, aby kupić dobrą klawiaturę do gier trzeba wydać naprawdę sporo pieniędzy. Dzisiaj do naszej redakcji trafił budżetowy zestaw klawiatury i myszki Cougar DeathFire EX, który jest unikatowy, bowiem zawiera on klawiaturę hybrydową, która może nas zaskoczyć!

Wygląd 

Opakowanie w jakim znajduje się zestaw należy jest raczej klasyczne: zostało wykonane z tektury, zaś po jego otwarciu zobaczymy klawiaturę i myszkę, zapakowane dodatkowo w ochronną folię. Obydwa elementy zestawu są zrobione w prosty sposób, ale mimo to prezentują się naprawdę dobrze i zachowują odpowiednie cechy ważne dla graczy.

Zacznijmy od klawiatury Cougar Deathfire EX. Należy ona do kategorii hybrydowych i została wykonana w całości z tworzywa sztucznego, a jej przewód o długości 160cm został pokryty cienkim sztywnym oplotem, który ma za zadanie zapobiec wszelkim zewnętrznym uszkodzeniom. Cała klawiatura została otoczona mlecznobiałą ramką, która po podłączeniu klawiatury rozświetli się jednym z 8 kolorów, a w prawym górnym rogu widnieje logo producenta. Spodnia część została wykonana z w całości z matowego plastiku, a istotną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę są liczne gumowe podkładki, które zapewniają dobrą przyczepność klawiatury, co przy jej niewielkiej wadze (mniej więcej 800g) jest dosyć ważną cechą. Dodatkową częścią są dwie dodatkowe podpórki, które umożliwiają ustawienie klawiatury pod odpowiednim kątem.

blankblank

Jeśli chodzi o gryzonia, to został w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Boki myszki sprawiają wrażenie ogumowanych, jednak w rzeczywistości zostały wykonane z twardego plastiku, który poprawia chwyt. Pod scrollem znajdziemy logo twórcy oraz przycisk, dzięki któremu możemy zmienić kolor podświetlenia. Klawisze boczne, odpowiadające standardowo za funkcje dalej/wstecz zostały umieszczone tylko z prawej strony modelu, co sprawia, że myszka jest przeznaczona głównie dla osób praworęcznych. Na spodzie myszki znajdziemy dwa przełączniki – jednym regulujemy DPI, a drugim częstotliwość próbkowania. Zestaw ten można również podłączyć do konsoli PlayStation.

Według mnie obydwa elementy zestawu pasują do siebie bardzo dobrze pod względem wizualnym:

blankblankblank

Funkcjonalność

Dzięki klawiaturze możemy sterować odtwarzaniem filmów, muzyki oraz uruchamiać podstawowe programy, jak np. przeglądarkę za pomocą klawiszy F1-F12. Dodatkowo jest rozjaśniona 8 kolorami, a użytkownik sam może modyfikować ich jasność oraz ustawiać ospowiedni tryb podświetlenia, np. tęcza, fala lub stare światło. Dla niektórych osób problemem może być również brak podpór na nadgarstki, przez co komfort pracy delikatnie spada. Jeśli chodzi o gryzonia cała nasza możliwość modyfikowania ustawień opiera się tylko na zmianie DPI oraz częstotliwości próbkowania oraz koloru podświetlenia na jeden z ośmiu dostępnych. Niestety myszka ma jeden, dosyć istotny problem: jej sensor (ADNS-5050) jest bardzo słaby i przy bardziej wymagających rozgrywkach będzie to przeszkadzać. Mimo że to mała wada, to jednak jest bardzo uciążliwa i wielu graczy na pewno ją odczuje. W cenie tego zestawu producent mógł umieścić lepszą optykę.

Moja opinia

Według mnie cały zestaw zasługuje na dobrą ocenę, ze względu na swój wygląd i naprawdę dobrą funkcjonalność. Istotną dla mnie rzeczą jest dźwięk jaki wydaje klawiatura, który jest cichy i bardzo przyjemny dla ucha. Sam testowałem obydwa elementy w takich grach jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends oraz Heroes of the Storm i muszę przyznać, iż sprzęt dawał sobie dobrze radę. Nawet myszka, pomimo słabego sensora optycznego, czy brak podpórek pod nadgarstki  w klawiaturze nie były tak dużymi problemami. Jeżeli ktoś nie chce wydawać dość dużej sumy pieniędzy na klawiaturę i myszkę, to polecam ten zestaw.

Plusy

– Cena dostosowana do jakości

– Dobre wykonanie

– Nie wydaje głośnych dźwięków przy pisaniu

– Podświetlenie przyjazne dla oka

Minusy

– Słaby sensor optyczny w myszce

– Brak podpór na nadgarstki w klawiaturze

Moja ocena: 7.5/10

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top