Counter Strike

Avez i globalne kwalifikacje do Flashpoint, czyli obrona honoru Polskiego CS’a

 

Już dziś o godzinie 19:30 naszego czasu, walkę w globalnych kwalifikacjach do ligi Flashpoint, podejmie Avez Esports. Ich rywalami będzie miks Orgless.

Ośmiornice, swoje zmagania zaczęły od przejścia przez pierwsze, otwarte kwalifikacje. W meczu o awans do dalszej fazy pokonali Juggernauts 2:0. Dzięki temu w zamkniętych kwalifikacjach znalazły się, aż cztery Polskie drużyny – x-kom AGO, Illuminar Gaming, ex-Virtus.pro oraz wyżej wymienione Avez. Pierwsza trójka otrzymała bezpośrednie zaproszenie do tego etapu.

Niestety, mimo tak licznej obsady Polaków, po dwóch rundach mieliśmy, już dwie rodzime drużyny, a po trzech zostało już tylko Avez. Na szczęście podopieczni Bogdana nie przegrali, ani jednego meczu, kwalifikując się do globalnych finałów, które odbywają się w Los Angeles. Na swojej drodze wyeliminowali oni, między innymi HAVU, Winstrike, czy SKADE.

Pierwszymi przeciwnikami naszych rodaków, są gracze z Północnej Ameryki, grający pod nazwą Orgless. Zawodnicy zza Atlantyku, reprezentowali w przyszłości takie drużyny jak: Cloud9, Complexity, TMS, czy CLG. Miksowa drużyna na pewno nie będzie łatwym rywalem, lecz po drodze do Miasta Aniołów, Avez pokonywało znacznie lepsze drużyny.

Format rozgrywek to tak zwane, Double-elimination, czyli dopiero po dwóch porażkach drużyna odpada z turnieju. Wszystkie mecze decydujące są w systemie Best-of-three, otwierające spotkania są w jednomapowym formacie. Poza dwoma slotami w pierwszym sezonie Flashpoint, do podziału jest 64.000$ dolarów, z czego 16.000$ zainkasują drużyny, które wywalczą awans.

Zmagania naszych rodaków, możecie śledzić na oficjalnym kanale Flashpoint, od godziny 19:30. W przypadku wygranej zmierzą się z wygranym meczu BIG vs. DETONA, o północy, natomiast jeśli przegrają zmierzą się z przegranym wyżej wymienionego meczu o 18:00.

fot. Twitter Avez

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.

Komentarze

Scroll to top